Coming-out legendy?

Iker Casillas miał piękną żonę i dwójkę dzieci. Szokuje na Twitterze: Jestem gejem! Tajemnicza odpowiedź Puyola

2022-10-09 15:29

Kibice przecierają oczy ze zdumienia. Iker Casillas od lat jest w związku z piękną dziennikarką Sarą Carbonero. Razem wychowują dwójkę dzieci. Nagle w niedzielne popołudnie na jego Twitterze pojawił się wpis o tym, że… jest gejem! W zaskakujących słowach odpowiedział na to jego kolega z boiska Carles Puyol, który chce opowiadać ich wspólną historię.

Iker Casillas zszokował wszystkich na Twitterze swoim niedzielnym wpisem. Hiszpańskie media tradycyjne i media społecznościowe dyskutują na temat wpisu, który został opublikowany przez legendarnego bramkarza. Przez lata kibice pamiętali o nim jako o przykładnym mężu i ojcu dwójki dzieci. Nagle ikona Realu Madryt i kadry „La Furia Roja” zdecydowała się na dokonanie… coming-outu. „Jestem gejem” – napisał na swoim Twitterze. Otwarte wyznanie, żart czy może akcja społeczna? Tego na razie nie wiemy!

Iker Casillas: „Jestem gejem!”. Zagadkowa odpowiedź kolegi z drużyny

- Mam nadzieję, że mnie szanujesz: jestem gejem – napisał na Twitterze Iker Casillas. Twitter zapłonął. Nikt nie spodziewał się takiej wiadomości ze strony legendarnego bramkarza, który już lata temu wziął ślub z Sarą Carbonero, którą całował na antenie przed kamerami podczas jednego z wywiadów. Para rozstała się w 2021 roku.

Nagle w odpowiedzi na tego tweeta zareagował rywal Realu Madryt, ale kolega Casillasa z kadry narodowej Carles Puyol. - Czas opowiedzieć naszą historię, Iker – napisał były stoper „Dumy Katalonii”.

Iker Casillas dokonał coming-outu? Internauci podzieleni

Kibice nie są przekonani, do czego tak naprawdę doszło na Twitterze Ikera Casillasa. Teorii jest wiele. Najsmutniejsza z nich dotyczyłaby głupich żartów dwóch ikon hiszpańskiego futbolu. Z takich rzeczy żartować nie można. Druga – trudna to uwierzenia – to rzeczywisty coming-out słynnego bramkarza. Trzecia to zwykły włam na konto Hiszpana.

Czwarta teoria jest najbardziej prawdopodobna. Być może jest to element większej kampanii społecznej. I na to kibice mają swoje zdanie. Jedni uważają, że może być to kampania przez mistrzostwami świata w Katarze, gdzie prawa osób LGBT są regularnie łamane. Inni myślą, że może być to inny rodzaj społecznej aktywności. Jak jest naprawdę? Przekonamy się niedługo!

Sonda
Wierzysz w coming-out Ikera Casillasa?

Coming-out w Polsce - jaki to wygląda u nas i co o tym myślą sami zainteresowani?

Posłuchaj podcastu.

Listen to "O seksualności i związkach gejowskich w Polsce. [DROGOWSKAZY]" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze