Grzegorz Krychowiak

Autor: AP Luis Suarez i Grzegorz Krychowiak podczas meczu o UEFA Super Cup 2015

Kosmiczny Sergio Rico zatrzymał Barcelonę! Sevilla pokonała mistrza Hiszpanii 2:1

2015-10-04 0:39

Spotkanie Sevilla - FC Barcelona było jednym z dwóch wielkich hitów 7. kolejki ligi hiszpańskiej. Mecz stał na znakomitym poziomie, tempo było wręcz zabójcze, a ostateczny wynik to 2:1 dla gospodarzy. Cały mecz w drużynie Sevilli zagrał Grzegorz Krychowiak, ale bohaterem był bramkarz Sergio Rico, który kilkukrotnie wspaniałymi interwencjami zatrzymywał Barcelonę.

Obie drużyny przed meczem były w kryzysie. Barcelona w mniejszym, Sevilla w większym, ale jedni i drudzy nie do końca grali tak, jak tego od nich oczekiwano. Zwycięstwo w takim meczu mogło więc bardzo pozytywnie wpłynąć na nastroje wygranego zespołu.

Sevilla - FC Barcelona NA ŻYWO. Transmisja w TV i STREAM LIVE ONLINE

Od początku oglądaliśmy kapitalne widowisko. Zarówno "Barca", jak i Sevilla bardzo chciały wygrać, i było to widać. Akcja za akcję, sytuacja za sytuację. Tak wyglądała pierwsza połowa, która choć nie przyniosła bramek, to stała na bardzo wysokim poziomie.

A początek drugiej części gry to prawdziwy huragan ze strony gospodarzy. W pierwszym kwadransie zdobyli dwa gole i wyszli na prowadzenie 2:0. Barcelonę stać było tylko na jednego gola, i to po kontrowersyjnym rzucie karnym. Podopieczni Luisa Enrique nie potrafili w inny sposób pokonać niesamowicie dysponowanego Sergio Rico, który raz po raz ratował swój zespół w trudnych sytuacjach.

90 minut zagrał Grzegorz Krychowiak i był to jego całkiem niezły występ. W pierwszej połowie wyglądał dość słabo, ale po przerwie znacznie się poprawił i stanowił pewny punkt swojego zespołu. Coraz wyższa forma Polaka cieszy w kontekście zbliżających się meczów reprezentacji ze Szkocją i Irlandią.

Sevilla: Rico - Coke, Andreolli, Kolodziejczak Tremoulinas (88. Mariano) - Krychowiak, N'Zonzi - Krohn-Dehli, Iborra (70. Reyes), Vitolo - Gameiro (72. Llorente)

Barcelona: Bravo - Roberto, Mathieu (60. Alves), Pique, Alba - Mascherano, Busquets, Rakitić - Munir (60. Sandro), Suarez, Neymar

SEVILLA - FC BARCELONA 2:1

Bramki: Krohn-Deli 52, Iborra 58 - Neymar 73

Żółte kartki: Krychowiak, Andreolli, Kolodziejczak, Tremoulinas, Llorente - Busquets, Mathieu, Alba