Frenkie de Jong

i

Autor: East News Frenkie de Jong

"Blaugrana" gotowa jest procesować się z zawodnikiem

Kuriozalna sytuacja w Barcelonie. Klub grozi swojemu piłkarzowi?!

2022-08-08 16:56

Wygląda na to, że pomimo znacznej poprawy sytuacji finansowej, w Barcelonie w pewnych aspektach wciąż nie dzieje się najlepiej. Dowodzi tego choćby sytuacja Frenkiego de Jonga, który najpierw zmuszany był do odejścia z klubu, a wg informacji „The Athletic” obecnie jest straszony przez działaczy… pozwem sądowym. Wszystko z powodu umowy, którą holenderski zawodnik podpisał w październiku 2020 roku.

Kiedy Frenkie de Jong podpisywał w październiku 2020 roku nową umowę z Barceloną, zapewne nie przypuszczał, że finał całej sprawy może być tak absurdalny. Holenderski piłkarz wykazał się wówczas gestem dobrej woli, zgadzając się na odroczenie części należności z tytułu podpisanego kontraktu. Miało to naturalnie wpływ ze słabą kondycją finansową „Dumy Katalonii”, dodatkowo utrudnioną przez pandemię koronawirusa. Podobne podejście zastosowano wówczas przy umowach m.in. Gerarda Pique, Clementa Lengleta czy Marca-Andre ter Stegena.

„The Athletic” informuje jednak, że gdy po blisko dwóch latach nadszedł czas rozliczeń, nowa władza w katalońskim klubie postanowiła jeszcze raz przestudiować umowę Holendra. W wyniku tego odkryto liczne nieprawidłowości, a de Jong został nawet poinformowany, że jeśli nie zgodzi się on na powrót do poprzednich warunków, Barcelona nie zawaha się wkroczyć na drogę sądową. Joan Laporta i jego współpracownicy twierdzą, że posiadają niezbite dowody na różnego rodzaju nieprawidłowości, które są w stanie udowodnić na wokandzie.

Sonda
Czy FC Barcelona odzyska tytuł mistrza Hiszpanii?

Trudno obecnie powiedzieć jak rozwinie się ta sprawa, chodzi bowiem o naprawdę wielkie pieniądze. Wg nieoficjalnych informacji jest to 18 mln euro rozłożone na cztery najbliższe lata. Jedną z dostępnych możliwości z pewnością jest sprzedaż niechcianego piłkarza, zainteresowanie 25-latkiem wyrażają bowiem m.in. Chelsea, Paris Saint-Germain czy Manchester United. Ten ostatni klub zdążył już nawet złożyć oficjalną ofertę, ale „veto” postawił sam piłkarz.

Listen to "SuperSport" on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze