Piłka nożna, FC Barcelona, Josep Maria Fuste

i

Autor: Twitter/FC Barcelona Josep Maria Fuste

Śmierć wybitnego piłkarza

Legenda FC Barcelona nie żyje. Kataloński klub potwierdził smutną wiadomość

2023-04-20 16:04

Nie żyje wybitna postać związana przez lata z piłkarskim zespołem FC Barcelona. Jak potwierdził kataloński klub, w wieku 82 lat odszedł Josep Maria Fuste, wybitny przed laty, kreatywny pomocnik Barcy. W latach 60. był jednym z najbardziej charyzmatycznych piłkarzy Barcelony. Karierę zaczął w wieku zaledwie 12 lat.

Od czasu zakotwiczenia w Barcelonie, regularnie awansował w młodzieżowych grupach, zanim został wypożyczony do Osasuny w latach 1960–62, kiedy to odbywał służbę wojskową w Pampelunie. W Barcelonie, począwszy od 1962 roku, szybko stał się silnym ogniwem pierwszego zespołu. Klub wydał oświadczenie, w którym tak opisał zmarłego: „Jego szybkość, siła, wizja i niesamowite umiejętności, nie wspominając o niezwykle potężnym strzale, uczyniły go jednym z najpopularniejszych graczy swojej epoki”.

Chwytające za serce wyznanie Łukasza Piszczka. Musiał zwrócić się o pilną pomoc, sytuacja stawała się dramatyczna

Jeśli on grał dobrze, Barca grała dobrze

W oświadczeniu FCB czytamy też: „Był typem zawodnika, na którym polegała drużyna. Jeśli Fuste grał dobrze, Barca grała dobrze. Kiedy Fuste opuścił Barcę pod koniec sezonu 1971/72, jego trofea obejmowały już trzy Puchary Hiszpanii (1962/63, 1967/68 i 1970/71) oraz jeden Puchar Miast Targowych (1965/66). Do tego 117 bramek. Ostatni okres w karierze spędził w Herculesie Alicante, gdzie występował do 1974 roku”.

Nie chcą puścić trenerów do Rakowa! Dwóch mocnych kandydatów i as w rękawie

Fuste był w pewnym momencie jednym z kandydatów na prezydenta klubu. Ostatecznie od 2010 pełnił funkcję doradcy zarządu FCB.

Listen on Spreaker.
Najnowsze