Marek Papszun

i

Autor: Cyfrasport Marek Papszun

PKO BP Ekstraklasa

Nie chcą puścić trenerów do Rakowa! Dwóch mocnych kandydatów i as w rękawie

2023-04-20 14:52

Przed nami ostatnie tygodnie pracy Marka Papszuna w Rakowie Częstochowa, a po nich nastąpią nowe rządy. Kto latem przejmie pałeczkę? Spekuluje się, że może być to Dawid Szulczek lub Janusz Niedźwiedź. Pierwszego nie chce wypuścić Warta Poznań, drugiego Widzew Łódź.

Dwa puchary Polski, dwa wicemistrzostwa i szansa na podbicie stawki, czyli zdobycie trzeciego z rzędu krajowego pucharu i pierwszego w historii klubu mistrzostwa. Siedmioletnia era Papszuna rozpieściła kibiców Rakowa, którzy ze sporą obawą czekają na następcę. Środowa konferencja prasowa zbiła wszystkich z tropu. Właściciel klubu Michał Świerczewski nieoczekiwanie pożegnał trenera i nie dał jakiejkolwiek wskazówki, kogo przyjmie do pracy latem.

Chwytające za serce wyznanie Łukasza Piszczka. Musiał zwrócić się o pilną pomoc, sytuacja stawała się dramatyczna

Karuzela z nazwiskami bardzo szybko wskoczyła na wysokie obroty. Jednym z faworytów do pozostania trenerem częstochowian ma być Dawid Szulczek, ledwie 33-letni szkoleniowiec Warty Poznań, robiący z „Zielonymi” furorę w PKO BP Ekstraklasie. Temat postanowił storpedować Bartek Farjaszewski. „Dawid Szulczek w przyszłym sezonie ciągle będzie trenerem Warty Poznań” – zakomunikował w mediach społecznościowych właściciel Warty.

„U nas też Trener Niedźwiedź ma umowę na przyszły sezon i klauzul odstępnego też nie ma” – zareagował ekspresowo Mateusz Dróżdż, prezes Widzewa Łódź. Janusz Niedźwiedź wprowadził widzewiaków do elity i szturmuje czołówkę tabeli.

Pavol Stano nie chce o tym pamiętać. Trener Wisły Płock mówi o wkurzeniu, związanych nogach i luzie

Karuzela dopiero się rozkręca, a Świerczewski może mieć asa w rękawie, czyli Dawida Szwargę. To obecny asystent Papszuna, zaledwie 32-letni, bardzo utalentowany i ponoć już gotowy do przejęcia drużyny…

PKO Ekstraklasa Raport 17.04
Najnowsze