Leo Messi odejdzie z FC Barcelony ZA DARMO?! O wszystkim zadecydują... uczucia Argentyńczka

2019-09-05 18:21 DaO
Leo Messi, FC Barcelona
Autor: East News Leo Messi

Trudno wyobrazić sobie FC Barcelonę bez Leo Messiego. Kibice Blaugrany takiego scenariusza przez wiele lat nie musieli brać nawet pod uwagę, bo mimo plotek transferowych dotyczących największej gwiazdy piłki nożnej, Argentyńczyk nie zamierzał ruszać się z Katalonii. Dlatego tym bardziej zaskakujące są doniesienia hiszpańskich mediów, że Messi już za kilka miesięcy może opuścić Barcelonę.

Ciężko znaleźć w słowniku odpowiednie określenie dla argentyńskiego piłkarza w kwestii jego dokonań dla Dumy Katalonii. Bo przy wszystkich genialnych meczach, wielu ważnych bramkach i licznych trofeach nawet słowo "legenda" wydaje się być zbyt mało wyraziste. Osiągnięcia Messiego w FC Barcelonie mogą być przez wiele lat niepobite. Nie dziwi więc, że Argentyńczyk na Camp Nou jest kochany.

Ponadto Messi Barcelonie wierny jest w zasadzie od dziecka. W pierwszej drużynie tego zespołu występuje dokładnie od 16 października 2004 roku i do tej pory wiele wskazywało, że barwy Blaugrany reprezentował będzie do zakończenia kariery. Jednak wcale tak być nie musi. Hiszpański dziennik "El Pais" dotarł do zaskakujących zapisów w umowie Messiego.

Argentyńczyk obecnie obowiązujący kontrakt podpisał w połowie 2017 roku. Oficjalnie ma on obowiązywać do 2021 roku. Według dziennikarz "El Pais" Messi z Barcelony odejść może już po zakończeniu tego sezonu. W umowie jest bowiem zawarta klauzula, która pozwala mu odejść w 2020 roku całkowicie za darmo. Uzależnione jest to tylko i wyłącznie od woli piłkarza. Messi czas na podjęcie decyzji, czy zostaje w Barcelonie, ma do 30 maja przyszłego roku.

Najnowsze