Robert Lewandowski

i

Autor: AP Robert Lewandowski

Nie tak to miało wyglądać!

Paskudne oceny Lewandowskiego po meczu z Espanyolem. Nie litowali się, tak źle dawno nie było

2022-12-31 18:18

Robert Lewandowski zawiódł kibiców po swoim meczu przeciwko Espanyolowi Barcelona. Mimo że powrót Polaka do składu Barcy wywoływał bardzo pozytywne reakcje kibiców "Dumy Katalonii", tak Polak nie popisał się i przez hiszpańskie media określany jest mianem jednego z najsłabszych zawodników na placu gry. Nie tak to powinno wyglądać.

Robert Lewandowski pojawił się w składzie Barcelony na derby stolicy Katalonii przeciwko Espanyolowi. Mimo że jeszcze kilka dni temu nic nie wskazywało na to, że kapitan reprezentacji Polski pojawi się na boisku, to decyzją LaLigi, jego kara za zachowanie w spotkaniu przeciwko Osasunie Pampeluna została zawieszona. Polak co prawda pojawił sie w składzie drużyny, ale stanowczo jej nie pomógł, a według hiszpańskich mediów, był nawet jednym z najsłabszych graczy Barcy na boisku. Tak słabej oceny gry Lewandowskiego nie widzieliśmy od dawna.

Robert Lewandowski oceniony za mecz z Espanyolem. Bardzo słabe noty

Robert Lewandowski w końcówce spotkania mógł zadecydować o wygranej Barcy w derbach z Espanyolem, nie wykorzystując jednak świetnej sytuacji. Hiszpańskie media to doskonale zauważyły i srogo oceniły grę Polaka.

- Polak grał, ale nie miał takiego znaczenia , jakiego się po nim spodziewano. Miał szansę na zdobycie gola w końcówce, ale wpadł na Alvaro - pisze "Mundo Deportivo".

- Polak nie był decydujący. Co prawda brał udział przy golu, ale pośrednio, bo nie potrafił dobrze wykończyć akcji, a z odbicia strzału skorzystał Marcos Alonso - pisze "Marca".

Najgorzej Polaka ocenili dziennikarze "Sportu". Przyznali mu ocenę 4, tak jak Ferranowi Torresowi i Raphinhi. Dziennikarze zaznaczają, że Barcę zawiodła przede wszystkim jej formacja ofensywna.

- Barcy brakowało bardziej zdecydowanej wersji Polaka - piszą dziennikarze.

Sonda
Czy FC Barcelona to dobry klub dla Roberta Lewandowskiego?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze