Robert Lewandowski

i

Autor: AP PHOTO Robert Lewandowski

Afera kartkowa

Rywale oficjalnie poskarżyli się na Lewandowskiego! FC Barcelona poniesie karę? Ciąg dalszy afery

2023-01-02 22:33

Afera związana z zawieszeniem Roberta Lewandowskiego zdaje się nie mieć końca. W Sylwestra polski napastnik nieoczekiwanie wystąpił w derbach Barcelony dzięki decyzji madryckiego sądu, ale Espanyol nie odpuścił lokalnemu rywalowi. Pomimo urwania punktów faworytowi, zespół ze stolicy Katalonii oficjalnie poskarżył się na Lewandowskiego. Władze Espanyolu domagają się kary dla "Blaugrany"!

Mało kto spodziewał się, że dwie żółte kartki i w konsekwencji "czerwień" dla Roberta Lewandowskiego przed mundialem wywoła aż tyle emocji. Polak musiał zejść z boiska w meczu z Osasuną, a po wszystkim wykonał kontrowersyjny gest, za co został ukarany karą zawieszenia w trzech meczach. FC Barcelona błyskawicznie postanowiła szukać sprawiedliwości i odwoływała się od tej decyzji, jednak przez długi czas bez skutku. Dopiero dzień przed wznowieniem rozgrywek w Sylwestra dowiedziała się, że Xavi będzie mógł skorzystać z Polaka! Wszystko za sprawą decyzji madryckiego Sądu Centralnego, który zawiesił nałożoną karę. W związku z tym "Lewy" zagrał w derbach Barcelony, jednak nie pomógł wystarczająco kolegom. Barca nieoczekiwanie straciła punkty na własnym stadionie po remisie 1:1. Mogłoby się wydawać, że to zamknie dyskusję, lecz nic bardziej mylnego. Espanyol w dalszym ciągu domaga się sprawiedliwości!

Rywale oficjalnie poskarżyli się na Lewandowskiego! FC Barcelona poniesie karę?

"RCD Espanyol złożył skargę do Królewskiej Hiszpańskiej Federacji Piłki Nożnej (RFEF), aby zakwestionować mecz z FC Barceloną, który odbył się w 15. kolejce La Liga, z powodu nieuprawnionego występu zawodnika" - ogłoszono w oficjalnym komunikacie Espanyolu. Zdaniem hiszpańskiego klubu występ Lewandowskiego w Sylwestra był nieuprawniony pomimo decyzji madryckiego sądu.

"Przed rozpoczęciem meczu klub w dobrej wierze zawiadomił zarówno sędziego meczu, Mateu Lahoza, jak i samą RFEF o obecności w składzie drużyny przeciwnej piłkarza Roberta Lewandowskiego, który powinien odbyć karę zawieszenia za czerwoną kartkę w poprzedniej kolejce. RCD Espanyol, jak ogłoszono w przeddzień meczu, użyje wszystkich dostępnych środków, aby bronić interesów swoich i naszych kibiców, mając świadomość, że ta rażąca niesprawiedliwość zagraża istocie naszej rywalizacji, i że ta niesprawiedliwość opiera się na pośpiechu i z oczywistymi brakami prawnymi" - poinformowano. Zdaniem "Catalunya Radio" władze tego klubu złożyły wniosek, w którym domagają się... powtórki meczu! W tym momencie trudno przewidzieć, jaka będzie decyzja hiszpańskiej federacji.

Sonda
Czy Robert Lewandowski słusznie otrzymał tak wysoką karę?
Jasnowidz Krzysztof Jackowski o zakończeniu kariery Roberta Lewandowskiego. Przewiduje, czy to się stanie już teraz
Najnowsze