Luis Suarez, FC Barcelona

i

Autor: AP Luis Suarez

Szykuje się sensacyjny powrót do Barcelony? To byłby prawdziwy transferowy hit!

2022-04-12 18:50

FC Barcelona notuje w ostatnich miesiącach znakomite wyniki, a sporą cegiełkę do tych rezultatów dokłada Pierre-Emerick Aubameyang. Katalończycy nie mają jednak zamiaru na tym poprzestawać, z tego względu w kontekście dołączenia do klubu przewijają się nazwiska wielu napastników m.in. Roberta Lewandowskiego. Wg informacji przekazanych przez „Sin Concesiones” niewykluczony jest jednak również powrót do klubu ikony „Blaugrany” ostatnich lat – Luisa Suareza!

Katalończycy się ostatnio w naprawdę znakomitej formie, a siedem z rzędu ligowych zwycięstw jest tego najlepszym potwierdzeniem. Podopieczni Xaviego znajdują się obecnie na najlepszej drodze do zdobycia wicemistrzostwa Hiszpanii i bardzo prawdopodobne jest, że zakończą ligę jedynie za plecami odwiecznego rywala – Realu Madryt. Spora w tym zasługa Pierre’a Emericka Aubameyanga, który latem trafił do stolicy Katalonii z Arsenalu. Choć Gabończyk zdobył już dla Barcelony 8 ligowych goli, nie może być jednak pewny swojej pozycji w kolejnych rozgrywkach.

Jan Tomaszewski: Trzeba wykluczyć Rosjan z każdej dyscypliny! | Futbologia

W kontekście wzmocnienia „Dumy Katalonii” w formacji ataku wymienia się bowiem wielu znakomitych piłkarzy, z samym Robertem Lewandowskim na czele. Niewykluczone jednak, że – o ile to w ogóle realne – latem możemy być świadkami jeszcze bardziej szokującego transferu niż przenosin „Lewego” na Camp Nou. Wg informacji przekazanych przez „Sin Concesiones” możliwy jest bowiem powrót do zespołu… Luisa Suareza!

Listen to "SuperSport" on Spreaker.

Powyższe źródło informuje, że snajper występujący obecnie dla Atletico chce ponownie trafić do stolicy Katalonii i nie zmieniają tego nawet zakusy ze strony innych klubów. Co więcej, Urugwajczyk miał już rzekomo kontaktować się w tej sprawie ze szkoleniowcem „Blaugrany” Xavim. 35-latek miał podczas niej zadeklarować, że zrobi wszystko aby powrócić do klubu, nawet gdyby wiązało się to z redukcją obecnych zarobków. Na tę chwilę trudno jednak jednoznacznie ocenić czy taki transfer faktycznie mógłby dojść do skutku. Wszystko zależeć będzie od funduszy, które posiadać będzie klub oraz postępu w rozmowach z innymi kandydatami do gry w ataku.

Sonda
Czy Robert Lewandowski powinien trafić do Barcelony?

Luis Suarez bez wątpienia jest jedną z ikon FC Barcelony ostatnich lat. Urugwajski snajper na Camp Nou trafił w 2014 roku z Liverpoolu, a kwota transferu wyniosła ponad 80 mln euro. W stolicy Katalonii 35-letni obecnie zawodnik występował aż do 2020 roku, notując w tym okresie 283 występy i strzelając aż 195 bramek. Wraz z klubem zdobył m.in. cztery mistrzostwa Hiszpanii oraz tyle samo krajowych pucharów. W sezonie 2014/2015 triumfował również w rozgrywkach Ligi Mistrzów.

Najnowsze