Autor: AP PHOTO Robert Lewandowski

Powrót Króla

Takim golem Robert Lewandowski powrócił do gry w LaLiga. Bramkarz był bez szans

2023-02-01 23:24

To był udany powrót Roberta Lewandowskiego do rozgrywek LaLiga. Polski napastnik strzelił pierwszego gola dla Barcelony w lidze od… października. „Blaugrana” umocniła się na pozycji lidera hiszpańskiej ekstraklasy, bowiem wygrała na wyjeździe z Betisem Sevilla 2:1. Trafienie Lewandowskiego okazało się niezbędne do zdobycia kompletu punktów.

To było już czternaste trafienie „Lewego” w rozgrywkach ligowych. Z rzutu rożnego dośrodkował Pedri, piłkę głową zgrał Araujo i najszybciej dopadł do niej Robert Lewandowski. Przyjął i bez zastanowienia uderzył na bramkę. Kapitan reprezentacji Polski umiejętnie jeszcze wprowadził piłkę w „kozioł”, czym zdecydowanie utrudnił jakąkolwiek próbę interwencji Ruiemu Silvie. "RL9" czekał na ligowe trafienie dla FCB od 29 października.

Bramka Lewandowskiego z 80. minuty była podwyższeniem wyniki na 2:0. Kwadrans wcześniej pierwszego gola dla „Dumy Katalonii” strzelił Raphinha. Lewandowski wrócił do rywalizacji o punkty LaLiga po miesięcznej przerwie spowodowanej czerwoną kartkę w meczu z Osasuną. I choć goście z Camp Nou drżeli w końcówce o wynik – kontaktowego gola Betisowi sprawił samobój Julesa Kounde – to ostatecznie wygrali w Sevilli. Barca ma już osiem punktów przewagi nad Realem Madryt. Drudzy w tabeli „Królewscy” zagrają w czwartek z pogrążoną w kryzysie Valencią.

Gol Lewandowskiego daje Barcelonie trzy punkty. Polak uratował "Dumę Katalonii" w meczu z Betisem