Sergio Busquets

i

Autor: AP PHOTO/JOAN MATEU PARRA Sergio Busquets

Obniżka pensji

Wielki gest piłkarzy Barcelony! Dzięki nim Lewandowski będzie mógł zagrać w lidze

2022-08-09 16:13

FC Barcelona sprowadziła w letnim okienku kilku nowych piłkarzy, ale wciąż nie może ich zarejestrować z powodu kłopotów finansowych. Jedną z szans na pozyskanie nowych środków jest obniżka pensji najlepiej zarabiających zawodników. Dwóch czołowych zawodników, którzy są również jednymi z najlepiej zarabiających, zdecydowało wesprzeć klub i zdaniem hiszpańskich mediów zgodzili się na obniżkę pensji.

Całkiem niedawno wyszło na jaw, kto jest najlepiej zarabiającym zawodnikiem w FC Barcelona. Okazało się, że największą pensję zgarnia Frankie de Jong, natomiast za nim plasują się Sergio Busquets i Jordi Alba. Dopiero na 4. miejscu w tym zestawieniu znalazł się Robert Lewandowski. Już wcześniej wiele mówiło się o tym, że Barcelona chce sprzedać de Jonga, właśnie po to, by odblokować środki przeznaczone na jego pensję. Na tę chwilę wciąż nie wiadomo co z przyszłością Holendra, więcej jednak informacji podano na temat Pique i Busquetsa. Tych dwóch zasłużonych dla „Dumy Katalonii” zawodników miało zgodzić się na obniżkę pensji, aby klub mógł pozyskać środki na rejestrację nowych piłkarzy.

Wyciekły zarobki Roberta Lewandowskiego w Barcelonie. Niektórzy grubo się zaskoczą, kwoty z Bayernu to marzenie

Tyle Robert Lewandowski zarabia w Barcelonie. Nie jest najbogatszy!

Rejestracja Lewandowskiego coraz bliżej? Jest zgoda na obniżkę pensji

Trzeba przyznać, że nie wygląda to najlepiej. Na 4 dni przed rozpoczęciem sezonu FC Barcelona wciąż nie może zarejestrować takich piłkarzy jak Kounde, Raphinha czy właśnie Lewandowski, bo nie spełnia wymogów LaLiga. Wydawało się, że nauczeni błędami poprzedników obecni włodarze klubu sprawniej będą zarządzać finansami. Okazuje się jednak, że aby zarejestrować nowych piłkarzy, potrzeba m.in. zgody na obniżenie pensji najlepiej zarabiających.

Robert Lewandowski powiedział o tym wprost. Nic nie ukrywał, zdradził powody odejścia z Bayernu

Zdaniem Victora Navarro z radia „COPE” Sergio Busquets zgodził się na obniżenie pensji, aby wesprzeć swój klub. – Sergio, jako kapitan, powiedział już Barcelonie, że pomoże we wszystkim, co będzie potrzebne. Zrobił krok do przodu – napisał na Twitterze Navarro. Pique zgodę na obniżkę pensji miał wydać już wcześniej. Wciąż jednak nie ma pewności, że Lewandowski zadebiutuje już w ten weekend, bowiem Barcelona ma tylko parę dni na dopełnienie formalności.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze