Robert Lewandowski

i

Autor: AP Photo Robert Lewandowski

Ranking płac Barcelony

Wyciekły zarobki Roberta Lewandowskiego w Barcelonie. Niektórzy grubo się zaskoczą, kwoty z Bayernu to marzenie

2022-08-09 11:18

Kibice Barcelony zachwycają się Robertem Lewandowskim (34 l.), a kibice już intonują o nim piosenki. Na naszych oczach zaczyna się w Barcelonie „Lewymania”, która z każdym kolejnym golem Polaka będzie przybierać na sile. Co jednak ciekawe, Lewandowski wcale nie jest najlepiej zarabiającym piłkarzem Barcelony. O pensji Lewandowskiego, a także jego nowym miejscu zamieszkania, w najnowszym odcinki Futbologii.

Robert Lewandowski MVP meczu Barcelona - UNAM Pumas

Nie minął nawet miesiąc, odkąd Robert Lewandowski jest piłkarzem Barcelony, a już Polak jest traktowany niczym półbóg. Koszulki z jego nazwiskiem, choć nienajtańsze (500 zł), rozchodzą się jak świeże bułeczki. Lewandowski swoim zachowaniem, naturalnością, ale też – co oczywiste – świetną grą, jeszcze to zamieszanie wokół siebie powiększa. W meczu z UNAM Pumas z Meksyku (6:0) kapitan reprezentacji Polski wspaniale przedstawił się kibicom. Już w 3. minucie trafił do siatki (kapitalny gol z ostrego kąta), a potem zaliczył dwie piękne asysty. Został MVP meczu i dostał błyszczącą gwiazdę. „Polak to killer klasy światowej” – czytamy w „Mundo Deportivo”, które dodaje, że Lewandowski zagrał w stylu rock and rolla. „Lewandowski jest bez wątpliwości dziewiątką, jakiej Barcelona potrzebowała” – napisał z kolei były gwiazdor Barcelony Pichi Alonso na łamach katalońskiego „Sportu”.

Robert Lewandowski oficjalnie wyróżniony za debiut na Camp Nou! FC Barcelona go doceniła, piękne obrazki

Tyle Robert Lewandowski zarabia w Barcelonie. Nie jest najbogatszy!

Robert Lewandowski poza podium listy płac Barcelony

Lewandowski, choć przez wielu uważany za największą gwiazdę Barcelony, wcale nie jest najlepiej zarabiającym piłkarzem tego zespołu. Polak zajmuje dopiero czwarte miejsce na liście płac Barcelony z ponad 18 milionami euro brutto rocznych zarobków. Liderem jest Holender Frenkie de Jong, który rocznie zarabia 29,1 mln euro brutto, drugi Sergio Busquets (22 mln), a trzeci – Jordi Alba (20,8 mln). Trzeba podkreślić, że swoje weźmie hiszpański fiskus, który nie oszczędza najbogatszych. Po odjęciu podatku zarobki Lewandowskiego spadną do około 9 mln euro.

Popis Roberta Lewandowskiego w debiucie na Camp Nou! Polak bohaterem pogromu w Pucharze Gampera, Pumas na kolanach

Sonda
Czy Robert Lewandowski odniesie sukcesy w Barcelonie?
Najnowsze