Robert Lewandowski

Autor: AP Photo Robert Lewandowski

Genialny debiut

Popis Roberta Lewandowskiego w debiucie na Camp Nou! Polak bohaterem pogromu w Pucharze Gampera, Pumas na kolanach

2022-08-07 22:08

Niedzielny wieczór był popisem w wykonaniu Roberta Lewandowskiego. Kibice FC Barcelona martwili się po wcześniejszych sparingach o jego formę, ale Polak błyskawicznie zdobył ich serca na Camp Nou. Już po 5 minutach meczu z Pumasem UNAM miał na koncie gola i asystę, a później dołożył jeszcze jedną asystę piętą. Do tego popisał się wieloma fenomenalnymi zagraniami. Barcelona ostatecznie rozbiła Pumas aż 6:0 i wygrała w Pucharze Gampera, a Lewandowski był bohaterem tego pogromu.

FC Barcelona - Pumas UNAM 6:0 (4:0)

Bramki: Lewandowski (3'), Pedri (5', 19'), Dembele (10'), Aubameyang (49'), de Jong (84')

Kartki: Gavi

Barcelona: Ter Stegen (61', Pena) - Roberto (61', Dest), Araujo (61', Kounde), Eric (46', Pique), Balde (46', Alba) - Gavi (46', de Jong), Busquets (46', Nico), Pedri (46', Kessie) - Dembele (46', Fati), Lewandowski (61', Depay), Raphinha (46', Aubameyang)

Pumas: Gonzalez (89', Alcala) - Bennevendo (46', Galindo), Ortiz, Freire (90', Montejano), Aldrete (60', Rodriguez) - Alves (60', Garcia), Meritao (90', Caicedo), Lopez (46', Gutierrez) - Salvio (68', Velarde), Dinenno (60', de Oliveira Barbosa), Del Prete (68', Huerta Valera)

Czy Robert Lewandowski odniesie sukcesy w Barcelonie?

W piątek Lewandowski został oficjalnie zaprezentowany przed 50 tysiącami kibiców na Camp Nou, a dwa dni później udowodnił, dlaczego jego transfer wywołuje aż tak ogromne oczekiwania. Po trzech sparingach w Stanach Zjednoczonych bez bramki, "Lewy" na nowym domowym obiekcie potrzebował zaledwie kilkunastu minut, żeby zdobyć serca kibiców. Już w trzeciej minucie meczu z Pumasem UNAM strzelił gola, a dwie minuty później świetnie asystował przy golu Pedriego. W 10. minucie Ousmane Dembele wykorzystał podanie Raphinhi, a dziewięć minut później Polak zaliczył asystę piętą! Ponownie obsłużył Pedriego i cieszył się z drugiego kluczowego podania.

Kapitan reprezentacji Polski grał na Camp Nou z niezwykłym luzem i spokojem, a kibice raz po raz fetowali jego efektowne zagrania. Lewandowski spędził na boisku 60 minut i w drugiej połowie popisał się jeszcze asystą "drugiego stopnia" przy golu Pierre'a-Emericka Aubameyanga na 5:0. Wynik pogromu w starciu o Puchar Gampera ustalił w 84. minucie Frenkie de Jong. "Blaugrana" fantastycznie przywitała się z kibicami w stolicy Katalonii przed nowym sezonem i z pewnością rozbudziła ich oczekiwania. MVP niedzielnego meczu zgodnie wybrano Lewandowskiego, a już w przyszły weekend pierwszy mecz ligowy z Rayo Vallecano. Poniżej nasza relacja na żywo z meczu FC Barcelona - Pumas UNAM: