Robert Lewandowski

i

Autor: AP PHOTO Robert Lewandowski

Co za sezon!

Wielkie osiągnięcie Roberta Lewandowskiego. Dogonił dwie legendy. Nieprawdopodobna gra Polaka

2023-05-21 7:39

Robert Lewandowski, strzelając bramkę we wczorajszym meczu Barcelony z Realem Sociedad dokonał wielkiej sztuki! Okazuje się, że gol napastnika reprezentacji Polski sprawił, że zrównał się on z dwiema kultowymi postaciami hiszpańskiej LaLigi. Obok takich liczb w wykonaniu Polaka ciężko przejść obojętnie!

Robert Lewandowski nie przestaje strzelać! Mimo porażki z Realem Sociedad na własnym boisku, Polakowi udało się zdobyć bramkę, czym przybliżył się do korony króla strzelców LaLigi, a także dogonił osiągnięcia dwóch, kultowych postaci hiszpańskiej piłki. Obok takich liczb Lewandowskiego ciężko przejść obojętnie!

Robert Lewandowski dogonił dwie, kultowe postaci. W tym sezonie może pobić jeszcze jeden rekord!

Robert Lewandowski strzelając jedyną bramkę dla Barcelony w meczu przeciwko Sociedad zdobył 22. bramkę w całym sezonie ligowym, czym zrównał się z legendą reprezentacji Polski i polskiej piłki, Romanem Koseckim, który w trakcie pobytu w LaLiga strzelił dokładnie taką liczbę trafień. Co ciekawe, bramka Lewandowskiego była zarazem 31. golem zdobytym dla Barcelony w debiutanckim sezonie, a taki wynik odnotowała legenda klubu z Camp Nou, Romario. W tym sezonie, Polak może także pobić wynik Hansa Krakla, który na swoim koncie miał 36 bramek. Najlepszym polskim strzelcem w historii LaLigi pozostaje Jan Urban z wynikiem 48 bramek, jednak ta liczba w perspektywie czasu także wydaje się być w zasięgu Lewandowskiego.

Sonda
Czy Robert Lewandowski zostanie królem strzelców La Liga w sezonie 2022/23?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze