Lewandowski i Xavi

Mocne słowa

Xavi bez ogródek ocenił Roberta Lewandowskiego. Trener Barcelony powiedział to wprost przed przerwą na kadrę

2023-09-04 7:35

Robert Lewandowski ponownie jest na ustach milionów kibiców. W Polsce głośno jest o jego niedawnym wywiadzie, a w Hiszpanii wiele mówi się o jego formie. "Lewy" nie najlepiej wszedł w sezon, jednak w dwóch ostatnich meczach FC Barcelony miał decydujący wpływ na zwycięstwa zespołu. Po wymęczonej wygranej z Osasuną (2:1) bez ogródek o Lewandowskim wypowiedział się Xavi. Trener Barcy powiedział to wprost.

Lewandowski tydzień temu strzelił gola na wagę zwycięstwa z Villarreal (4:3), a w niedzielę wywalczył i wykorzystał rzut karny, który zapewnił Barcelonie trzy punkty w wymagającym starciu z Osasuną (2:1). Są to dwa pierwsze trafienia polskiego napastnika w tym sezonie La Liga, które mocno przełożyły się na pozycję "Blaugrany" w tabeli. Po czterech kolejkach Barca ma na koncie 10 punktów i przerwę na kadrę spędzi na trzecim miejscu - za Realem Madryt (12 pkt.) i Gironą (10). Gdyby nie gole Lewandowskiego, tych punktów byłoby zdecydowanie mniej, co na pomeczowej konferencji prasowej docenił Xavi.

QUIZ: Jak dużo wiesz o osiągnięciach Roberta Lewandowskiego?

Pytanie 1 z 11
Na początek coś prostego. Ile razy Lewandowski został mistrzem Niemiec?

Xavi bez ogródek o Lewandowskim

Robert dał nam ostatnie 4 punkty. Grał bardzo dobrze, prościej, bardziej pozycyjnie. Rozmawialiśmy w tygodniu, aby nie dotykał tak często piłki, aby był na swoim miejscu. Rozegrał niezły mecz i nie zmieniłbym zdania, nawet jeśli dziś nie wygralibyśmy po jego bramce. Wywalczył rzut karny i zamienił go na trafienie. Był w dobrej formie. Zawsze pracuje na gola. To po prostu Lewandowski, jest naszym goleadorem - ocenił występ swojego piłkarza trener Barcelony.

Tym samym Xavi mocno stanął po stronie Polaka, na którego na początku sezonu spadały głosy krytyki. Teraz przed Lewandowskim mecze reprezentacji Polski z Wyspami Owczymi (7 września) i Albanią (10 września). Po powrocie ze zgrupowania Barcelona zagra u siebie z Realem Betis (16 września), a trzy dni później rozpocznie zmagania w Lidze Mistrzów z belgijskim Royal Antwerp.