Xavi

i

Autor: AP PHOTO Xavi

Szczera wypowiedź

Xavi dostał jedno pytanie. Musiał powiedzieć o Lewandowskim, na to liczy w wykonaniu Polaka

2023-05-20 8:07

Xavi zabrał głos w sprawie dalszej części sezonu. Mimo że Barcelona wygrała już mistrzostwo Hiszpanii, szkoleniowiec "Dumy Katalonii" ma nadzieję na conajmniej dwa wyróżnienia indywidualne dla swoich piłkarzy. Jednym z nich jest oczywiście Robert Lewandowski. Te słowa nie pozostawiają wątpliwości.

Xavi zabrał głos w sprawie dalszej gry Barcelony w tym sezonie. Drużyna "Dumy Katalonii" triumf w rozgrywkach LaLiga zapewniła sobie już w poprzedniej kolejce wygrywając derby z Espanyolem Barcelona. Mimo to cele drużyny na ten sezon nie są skończone, co szkoleniowiec podkreślił tuż przed meczem z Realem Sociedad. Jak podkreślił trener, teraz liczą się dla niego osiągnięcia indywidualne piłkarzy, w tym Roberta Lewandowskiego. Legenda klubu nie kryje się nawet z tym, czego chce i oczekuje względem Roberta Lewandowskiego.

Xavi szczerze o Robercie Lewandowskim. Na to liczy w wykonaniu Polaka

Jak podkreśla Xavi, ważne dla niego w tym sezonie jest walczenie o trofea indywidualne piłkarzy. Jak sam podkreśla, bardzo chce, aby bramkarz "Blaugrany", Marc-André ter Stegen zdobył największą ilość czystych kont z LaLidze, a Robert Lewandowski sięgnął po tytuł króla strzelców.

- Cele do końca sezonu? Jak najmniej straconych bramek, jak najwięcej czystych kont Ter Stegena oraz Robert Lewandowski z nagrodą Pichichi  - podkreśla hiszpański szkoleniowiec przed meczem z Realem Sociedad.

Sonda
Czy Robert Lewandowski zostanie królem strzelców La Liga w sezonie 2022/23?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze