Xavi

i

Autor: AP PHOTO Xavi

Trener Barcelony zabrał głos

Xavi komentuje zamieszanie z Lewandowskim! Jasne stanowisko, mówi o wielkim błędzie!

2022-12-30 14:47

Xavi pojawił się na konferencji prasowej przed meczem Barcelony z Espanyolem Barcelona i skomentował odwieszenie kary dla Roberta Lewandowskiego. Były pomocnik reprezentacji Hiszpanii, a obiecny opiekun "Dumy Katalonii" nie ukrywa, że władze LaLigi zachowywały się bardzo opieszale wobec sprawy Polaka i popełniły duży błąd, że na dzień przed meczem podjęły decyzję w sprawie gry Polaka.

Xavi odniósł się do zamieszania wokół Roberta Lewandowskiego. Napastnik Barcelony ostatecznie został odwieszony z kary, którą miał odbywać za gesty wykonane w meczu przeciwko Osasunie Pampeluna i jutro pojawi się najprawdopodobniej na boisku w derbach stolicy Katalonii. Trener Barcelony nie ukrywa zażenowania postawą władz LaLigi, które na dobę przed spotkaniem podjęły decyzję. Jego reakcja mówi wszystko.

Robert Lewandowski odwieszony. Xavi komentuje

- Timing podjęcia tej decyzji nas zaskoczył. Mówili nam, że mamy dwa lub trzy dni na odwołanie się. Sankcja jest znana od listopada i rozwiązanie powinno być znane dużo wcześniej, to nie świadczy dobrze o lidze hiszpańskiej -  mówił Xavi na konferencji prasowej przed meczem z Espanyolem Barcelona.

Xavi nie ukrywa, że decyzją władz mogą być niemiło zaskoczeni także przedstawiciele Espanyolu Barcelona, którzy mogą czuć się potraktowani niefair.

- Ta sankcja dla Roberta jest nieproporcjonalna do czynu. Mówiłem Lewandowskiemu przed tamtym meczem, żeby uważał, bo przeciwnicy mogą szukać takich sytuacji. Czy Espanyol może być zirytowany taką decyzją władz? Z pewnością mogą, ale nie wiemy, jak ostatecznie skończy się ta sprawa. Mamy nadzieję, że kara zostanie zmniejszona - powiedział trener Dumy Katalonii.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze