Adam Nawałka

i

Autor: Cyfra Sport Adam Nawałka

Adam Nawałka podjął ryzyko. Istotne wieści w sprawie kadry. Rzecznik PZPN zdradził ważne szczegóły

2022-01-18 11:56

Ogłoszenie nazwiska nowego selekcjonera to zapewne kwestia godzin. Wciąż jednak nie wiadomo, kto zastąpi Paulo Sousę. Głównym faworytem jest Adam Nawałka, który po kilkuletniej przerwie może wrócić do reprezentacji. Choć oficjalnie nic jeszcze nie jest jasne, rzecznik PZPN Jakub Kwiatkowski zdradził, że Nawałka podjął już działania, aby nie tracić nawet sekundy, jeśli faktycznie zostanie wybrany na selekcjonera.

Koniec ubiegłego i początek obecnego roku w PZPN jest bardzo intensywnym okresem. Stało się tak po nagłej i niespodziewanej ucieczce Paulo Sousy z kadry. Niemal od razu po rozstaniu z Portugalczykiem rozpoczęły się poszukiwania nowego selekcjonera. Czas odgrywa tutaj ważną rolę, bo już pod koniec marca biało-czerwoni zagrają z Rosją w barażach o mundial.

Spektakularny upadek Sousy zbliża się wielkimi krokami? Piłkarze Flamengo wściekli na Portugalczyka

Adam Nawałka już działa? Rzecznik PZPN o wszystkim opowiedział

W spekulacjach medialnych przewinęło się mnóstwo nazwisk potencjalnych następców Sousy. Mówiło się m.in. o Fabio Cannavaro, Fabio Capello, czy Marcel Koller. Obecnie wiele wskazuje na to, że wybrana zostanie "opcja polska". Od początku mówiło się, że bardzo duże szanse na powrót ma Adam Nawałka, a najnowsze doniesienia to potwierdzają.

Cezary Kulesza zachwycony po zwycięstwie Roberta Lewandowskiego w plebiscycie FIFA. Internauci nie mogli powstrzymać radości

Cezary Kulesza zapowiadał, że nazwisko nowego selekcjonera powinniśmy poznać do 19 stycznia. Nieco więcej zdradził rzecznik PZPN, Jakub Kwiatkowski w rozmowie z TVP Sport. - Mam nadzieję, że w tym tygodniu nazwisko selekcjonera zostanie podane do publicznej wiadomości. Myślę, że poczekamy na decyzję prezesa Kuleszy jeszcze kilkadziesiąt godzin - powiedział.

Sonda
Czy Adam Nawałka będzie dobrym następcą Paulo Sousy?

Nawałka miał podjąć ryzyko. Zaczął ważne rozmowy

Okazuje się, że mimo braku oficjalnego potwierdzenia, Nawałka miał już zacząć działać. - Podjął pewne ryzyko, bo tej umowy chyba jeszcze nie ma podpisanej, ale rozpoczął wstępną pracę, spotkał się już z Łukaszem Piszczkiem, stworzył listę zawodników. Przed nim odpowiedzialne zadanie, bo wszyscy chcemy pojechać do Kataru - zdradził Kwiatkowski.

- Łukasz nie ma papierów trenerskich, ale swoim doświadczeniem, wiedzą i osobowością może nam coś dać. Myślę, że ten pomysł podoba się wam dziennikarzom, kibicom i przede wszystkim przyszłemu selekcjonerowi - podsumował rzecznik polskiego związku.

Tomaszewski MASAKRUJE Sousę: To jest moralny PINOKIO! | Futbologia
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze