Adam Nawałka, Czesław Michniewicz

i

Autor: Paweł Skraba/Super Express, Marcin Gadomski/Super Express

Adam Nawałka wyjawił, jak przebiegła rozmowa z Michniewiczem. Selekcjonerzy wspólnie znaleźli sposób na sukces polskich piłkarzy?

2022-03-22 18:57

Przez długi czas po odejściu Paulo Sousy wydawało się, że do reprezentacji wróci Adam Nawałka. Ostatecznie Cezary Kulesza postawił na Czesława Michniewicza, który stanął przed życiową szansą. Były trener Legii Warszawa i selekcjoner młodzieżowej reprezentacji U-21 wpadł jednak na pomysł, by skonsultować się z doświadczonym trenerem. Dwaj szkoleniowcy przeprowadzili ważną rozmowę, o której szczegółach dla TVP Sport opowiedział Nawałka.

Polski Związek Piłki Nożnej był w ostatnim czasie mocno eksploatowany. Najpierw jak grom z jasnego nieba spadła informacja o dezercji Paulo Sousy, a później rozpoczęły się długie poszukiwania jego następcy. Od pierwszego momentu jednym z kandydatów był Adam Nawałka, który nie ukrywał zainteresowania powrotem do pracy z kadrą. 64-latek miał już nawet zaproponowany kontrakt, nad którym pracowali jego prawnicy. Wydawało się, że przejmie on reprezentację po niemal czterech latach, jednak na ostatniej prostej Cezary Kulesza postawił na inną kartę. Prezes PZPN wybrał Czesława Michniewicza, który miał skupić się przede wszystkim na barażowym meczu z Rosją. Te plany brutalnie zweryfikowała rzeczywistość, co ponownie podgrzało atmosferę wokół piłkarskiej reprezentacji. Rosjanie rozpoczęli wojnę w Ukrainie i zostali wykluczeni ze struktur FIFA, a Biało-Czerwoni awansowali do finału baraży walkowerem. Od awansu do mistrzostw świata dzieli ich raptem jeden krok, który trzeba wykonać już 29 marca. Dlatego Michniewicz chętnie skonsultował się z Nawałką.

Policja musiała interweniować pod hotelem reprezentacji Polski! Wandal nie miał skrupułów, uszkodził własność lekarza kadry

Sonda
Czy wolałbyś Adama Nawałkę zamiast Czesława Michniewicza?

Nawałka zdradził kulisy rozmowy z Michniewiczem

Ścieżki obu selekcjonerów przecięły się pod koniec pracy Nawałki z reprezentacją. W 2017 r. Michniewicz objął młodzieżową drużynę U-21 i zapewne konsultował się z trenerem seniorów. Obaj szkoleniowcy darzą się dużym szacunkiem, co potwierdziła decyzja 52-latka o rozmowie z byłym selekcjonerem tuż przed barażami. Michniewicz stara się zrobić wszystko, by zwiększyć szanse na sukces i chce wykorzystać doświadczenie starszego kolegi. Nawałka przyznał w rozmowie z TVP Sport, że konwersacja była owocna.

Robert Lewandowski przestrzegł PZPN przed współpracą z kontrowersyjnym sponsorem. "Nie wyobrażam sobie, byśmy jako piłkarze..."

W galerii poniżej zobaczysz, jak na przestrzeni lat zmieniał się Adam Nawałka:

- Rozmawiałem z trenerem Czesławem Michniewiczem. Poruszyliśmy wiele tematów związanych z selekcją, organizacją zgrupowań i doborem zawodników w kluczowych meczach. Myślę, że była to bardzo ciekawa i treściwa rozmowa. Zawsze wychodziłem z założenia, że pewne rzeczy muszą zostać w szatni, dlatego szczegóły zostaną między nami – stwierdził były selekcjoner. Kibicom pozostaje mieć nadzieję, że wnioski wyciągnięte przez dwóch doświadczonych trenerów przełożą się na sukces reprezentacji i ta pojedzie na mistrzostwa świata do Kataru.

Piłkarze już w Katowicach. Reprezentacja Polski rozpoczyna zgrupowanie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze