Daniel Łukasik

Autor: CYFRASPORT Daniel Łukasik

Daniel Łukasik z asystą w Turcji. Uczcił to kołyską i wygraną Ankaragucu w lidze

2020-03-14 12:47

Piłkarze Ankaragucu w końcu się przełamali. Pokonali u siebie 2:1 Rizespor w meczu 26. kolejki tureckiej ekstraklasy. Wkład w sukces miało trzech Polaków, a asystę przy zwycięskiej bramce dla zespołu z Ankary zaliczył Daniel Łukasik. Po tym trafieniu piłkarz wykonał "kołyskę", bo został tatą.

Ostatnio Ankaragucu zanotowało w rozgrywkach trzy porażki z rzędu. Teraz na szczęście zespół przerwał fatalną serię. Wygrali 2:1 z Rizesporem. To cenne zwycięstwo, ale nie poprawiło drużynie miejsca w ligowej tabeli.

Ekipa z Ankary plasuje się w strefie spadkowej. Jest w niej na siedemnastej pozycji (przedostatniej). Do bezpiecznego miejsca (jest na nim... Rizespor) brakuje klubowi Polaków dwóch punktów. 21 marca przed Ankaragucu wyjazd do Gaziantepsoru (dziewiąta lokata).

W wyjściowym składzie gospodarzy wybiegło trzech naszych rodaków. Michał Pazdan i Daniel Łukasik rozegrali całe spotkanie, a Konrad Michalak został zmieniony w 76. minucie. Ekipa z Ankary trzy punkty zapewniła sobie przed przerwą, gdy zdobyła dwie bramki.

Przy drugim trafieniu asystował Łukasik. Po golu zespół wykonał kołyskę, bo nasz piłkarz został tatą. - Brawo zespół za trzy punkty. Trzymaj się Sedat! Gratulację Daniel Łukasik za asystę i dla świeżo upieczonych rodziców! - napisał Michał Pazdan pod zdjęciem z meczu z Rizesporem, które zamieścił na swoim Instagramie.

Łukasik do Ankaragucu trafił w zimowym oknie z Lechii Gdańsk. W lidze tureckiej wystąpił w siedmiu meczach w pełnym wymiarze czasowym.