Fantastyczny gol Kuby

2008-08-25 4:00

Młody Polak ustrzelił Bayern.

Arminia Bielefeld może polegać na Arturze Wichniarku (31 l.), a Borussia Dortmund - na Jakubie Błaszczykowskim (23 l.). Pomocnik reprezentacji Polski już w 8. minucie meczu z Bayernem Monachium zdobył fantastyczną bramkę. Kuba pokonał bramkarza gości uderzeniem z 16 metrów w samo okienko! Strzelił zewnętrzną częścią stopy, podkręcając piłkę z niezwykłą precyzją. Niestety, na wysokości zadania nie stanęli jego koledzy i ostatecznie w starciu z mistrzem Niemiec padł remis 1:1.

Bayern od 23. minuty po czerwonej kartce dla Marka van Bommela (31 l.) grał w dziesiątkę. Błaszczykowski miał jeszcze jedną świetną okazję do zdobycia bramki, ale po jego strzale kapitalną paradą popisał się golkiper z Monachium Michael Rensing (24 l.).