Jan Tomaszewski, Cezary Kulesza

i

Autor: Marcin Smulczyński/Super Express, Marek Zieliński/Super Express

Jan Tomaszewski grzmi ws. bojkotu meczu Polska – Rosja: „PZPN tupnie nogą? Co najwyżej w toalecie w FIFA!”

2022-02-22 17:42

Mecz Polska – Rosja, a w szczególności miejsce jego rozegrania, budzi ogromne emocje. Po inwazji Rosji na Ukrainę wciąż nie wiadomo, jakie decyzje podejmie FIFA. Całą sprawę na łamach „Super Expressu” skomentował Jan Tomaszewski. Legendarny bramkarz uważa, że mecz powinien być rozegrany tam, gdzie zarządzi FIFA. - To światowa federacja, a nie PZPN, jest od podejmowania decyzji - grzmi Jan Tomaszewski.

Jan Tomaszewski: Jeśli Polska nie pojedzie do Moskwy, Rosji należy się walkower

Jan Tomaszewski bacznie przygląda się zamieszaniu, które pojawiło się wokół meczu Polska – Rosja. W tej chwili o żadnych zmianach nie ma mowy, ale w Polsce nie brakuje ekspertów nawołujących do tego, by FIFA przeniosła spotkanie na neutralny grunt.

- Ludzie opamiętajmy się, my się tylko ośmieszamy z tymi nawoływaniami do FIFA! Decyzja o tym, gdzie zostanie rozegrany mecz Rosja – Polska należy do światowej federacji. I tylko do niej! PZPN to może co najwyżej tupnąć nogą w fifowskiej toalecie, a politycy nie powinni się do tego wtrącać. FIFA to państwo w państwie i oni o tym decydują. Jeśli oni zadecydują, że mecz ma się odbyć w Moskwie, to tak ma być. A jeśli nie pojedziemy, to walkower dla rywali – grzmi Jan Tomaszewski. - PZPN ma oczywiście pełne prawo, żeby nie jechać do Rosji i jak chce, to niech nie jedzie! Ale ja z taką decyzją nie chce mieć nic wspólnego. Co więcej! Jak nie pojedziemy to będę pierwszy, który powie, że Rosjanom należy się walkower – dodaje.

Zobacz też: Zbigniew Boniek wściekły z powodu wojny na Ukrainie. Mocne słowa o meczu Polska - Rosja

Co z meczem Polska - Rosja?! Legendy reprezentacji komentują

Jan Tomaszewski: Od pomysłów i decyzji jest FIFA

Według Jana Tomaszewskiego Polacy muszą przede wszystkim dobrze przygotować się do marcowego meczu, a prezes PZPN musi dopilnować wszelkich szczegółów związanych z tym meczem.

- Od decyzji i pomysłów są ludzie z FIFA. Jeśli my im coś narzucimy, to oni odbiorą to jak taki bat. Pamiętacie Państwo, jak cała Polska sugerowała, ze trenerem kadry powinien być to Szewczenko, to Nawałka, to Stolarczyk? A Kulesza postawił na swoim i wybrał Michniewicza. Tak samo jest tutaj. Możemy sobie gadać i radzić, a FIFA zrobi swoje i trzeba to uszanować. Nie ma możliwości, żeby FIFA nie zagwarantowała bezpieczeństwa naszym piłkarzom. Jeśli stwierdzi zagrożenie, to mecz po prostu się nie odbędzie – mówi Tomaszewski i dodaje: Przypominam prezesowi Kuleszy, żeby uzgodnił z FIFA kontrolę covidową na lotnisku. Jeśli tej sprawy Kulesza nie załatwi, to będzie słabo. Jeśli będzie badanie, to musi się odbyć z udziałem międzynarodowej ekipy. To najważniejsze zadanie PZPN, a nie jakieś apelowanie o przeniesienie meczu – kończy legendarny bramkarz.

Przeczytaj także: Jerzy Dudek o zamieszaniu wokół meczu Polska - Rosja. Ważne słowa w kierunku piłkarzy, mocny przekaz

Sonda
Czy mecz Polska - Rosja powinien się odbyć?
Najnowsze