Jan Tomaszewski krytykuje sportowców grających w rosyjskich klubach

i

Autor: TOMASZ RADZIK / SUPER EXPRESS, EAST NEWS, grafika RN Jan Tomaszewski krytykuje sportowców grających w rosyjskich klubach

Jan Tomaszewski ostro do Krychowiaka: Dlaczego gracie dla rodaków ludobójców?!

2022-02-28 18:08

Jan Tomaszewski nie kryje oburzenia postawą Grzegorza Krychowiaka i innych polskich sportowców, którzy występują w rosyjskich klubach. Kiedy świat podziwia niezłomną postawę prezesa PZPN i piłkarzy reprezentacji Polski, którzy odmówili gry w barażu z Rosją, Krychowiak i inni polscy sportowcy wciąż zarabiają pieniądze, grając w rosyjskich ligach. Jan Tomaszewski nie ma wątpliwości, że również oni powinni odmówić gry. - Bojkotujemy ich, to dlaczego dla nich gramy?! Dlaczego gramy dla rodaków ludobójców?! - grzmi legendarny bramkarz w rozmowie z "Super Expressem".

Robert Lewandowski i jego koledzy z reprezentacji Polski odmówili gry z putinowską Rosją w barażu o MŚ, wzbudzając podziw na całym świecie. Wymowny wpis w mediach społecznościowych opublikował też Grzegorz Krychowiak. Kiedy do bojkotu rosyjskich związków przyłączają się kolejne związki i federacje, w bogatych klubach w kraju agresora polscy sportowcy wciąż grają mecze i zarabiają pieniądze. Jest wśród nich również Krychowiak, pomocnik Krasnodaru. - Naturalnie, że Polacy powinni przestać grać w Rosji! Wszyscy ich bojkotują, a dlaczego Sebastian Szymański właśnie strzelił dla Dynama Moskwa bramkę? Na pewno wszyscy podpisali się pod apelem Lewandowskiego? - pyta Jan Tomaszewski, który apeluje do wszystkich polskich sportowców występujących w rosyjskich ligach, aby też odmówili gry: - Dlaczego gracie dla rodaków ludobójców? To wcale nie jest wojna, to ludobójstwo! Wojna była wtedy, kiedy oni weszli do Donbasu. Za ludobójstwo Putin jak i cały naród powinien ponieść konsekwencje. Skoro kapitan powiedział, że nie będziemy z nimi grali, to czegoś tutaj nie rozumiem - dodaje legendarny bramkarz.

Jan Tomaszewski mocno po ataku na Ukrainę: Trzeba wywalić Rosję z FIFA! [TYLKO U NAS]

W rosyjskich klubach grają nie tylko piłkarze. To samo dotyczy siatkarzy czy koszykarzy. Oni też krytykowani są przez oburzonych polskich kibiców. Występująca w Lokomotiwie Kaliningrad siatkarka Malwina Smarzek-Godek żaliła się nawet z tego powodu na Instagramie. "Jest mi trochę przykro… Między wiadomościami czy wszystko u mnie w porządku (za które bardzo dziękuje) jest mnóstwo wiadomości krytyki, jak mogę być dalej w Rosji i grać tutaj… Nie jest to prosta sytuacja dla mnie, jak i dla WSZYSTKICH grających tutaj siatkarek! Nie tylko zagranicznych. Z przerażeniem patrzymy na to co dzieje się w tym momencie u naszych sąsiadów. Dziewczyny, z którymi gram w zespole, także są przerażone i niespokojne o to co będzie w przyszłości. Ale chciałabym się Was zapytać: czym one zawiniły?! Oczywiście mogłabym wrócić do domu ale czy to rozwiąże cokolwiek? Czy granie meczu ligowego stawia mnie z góry po czyjejś stronie?" - broni się siatkarka.

Oni grają w rosyjskich klubach

  • Grzegorz Krychowiak (32 l.), Krasnodar
  • Maciej Rybus (33 l.), Lokomotiw Moskwa
  • Sebastian Szymański (23 l.), Dynamo Moskwa
  • Rafał Augustyniak (29 l.), Ural Jekaterinburg
  • Malwina Szmarzek-Godek (27 l.), Lokomotiw Kaliningrad
  • Bartosz Bednorz (28 l.), Zenit Kazań
  • Mateusz Ponitka (29 l.), Zenit St. Petersburg
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze