Tak wygląda grób Kazimierza Górskiego. Bardzo skromny, przysypany liśćmi i z kilkoma zniczami

2021-03-02 12:16 jwa
Grób Kazimierza Górskiego
Autor: SE Grób Kazimierza Górskiego

Kazimierz Górski i jego grób na Powązkach Wojskowych w Warszawie to dla wielu kibiców bardzo ważne miejsce. Legendarny trener zawsze żył skromnie i nawet gdy reprezentacja Polski w piłce nożnej pod jego wodzą osiągała wielkie sukcesy, to zachowywał chłodną głowę. Pomnik na grobie ku czci jego pamięci może stanowić więc metaforę do jego życia. Kazimierz Górski pochowany został dość skromnie, choć nie zabrakło na grobie piłkarskiego akcentu.

Kazimierz Górski grób. Na warszawskich Powązkach Wojskowych spoczywają najbardziej zasłużeni dla naszej ojczyzny. Do grona takich osób z pewnością można zaliczyć Kazimierza Górskiego. Legendarny trener reprezentacji Polski w piłce nożnej doprowadził biało-czerwonych m.in. do brązowego medalu mistrzostw świata. Do dzisiaj przez wielu uznawany jest za trenerskiego geniusza i zdecydowanie najlepszego selekcjonera w historii naszej drużyny narodowej. Nic dziwnego, że wielu kibiców nawet po śmierci chce w jakiś sposób uhonorować Kazimierza Górskiego, który 2 marca 2021 roku obchodziłby swoje setne urodziny. Choć przy jego grobie znajduje się na co dzień zaledwie kilka zniczy, co zobaczycie w poniższej galerii zdjęć, to każdy fan, który przechodzi obok, staje na chwilę i w zadumie wspomina trenera oraz modli się za jego duszę.

Sprawdź: Taka różnica wieku dzieli Kamila Stocha i jego żonę. Ewa Bilan-Stoch urodziła się w wyjątkowym dniu!

Na zdjęciach widać, że grób Kazimierza Górskiego stanowi mocne nawiązanie do jego życia. Legendarny trener uchodził za osobę niezwykle skromną i taki też jest jego grób. Nie możemy mówić to o zbędnym przepychu. Na płycie znajduje się także nawiązanie do pracy, której Górski poświęcił wiele lat życia. Piłka z najważniejszymi miejscami, gdzie "Orły Górskiego" osiągały niezapomniane wyniki. Kazimierz Górski urodził się 2 marca 1921 roku we Lwowie. Zmarł 23 maja 2006 roku w Warszawie.

Zobacz: Tomaszewski o legendzie. Bez KAZIMIERZA GÓRSKIEGO nie byłoby złotej ery polskiego futbolu

Grób Kazimierza Górskiego
Najnowsze