Kim jest Alicja Omięcka? Prezes zarządu spółki PL.2012+ zdymisjonowana

2019-12-03 8:53 DaO
Alicja Omięcka, Witold Bańka
Autor: East News Alicja Omięcka i Witold Bańka

Dużo krytyki ze strony kibiców, piłkarzy i ekspertów pojawiło się po meczu ze Słowenią w ramach eliminacji do mistrzostw Europy 2020. Gorzkie słowa dotyczyły stanu murawy na PGE Narodowym, która przygotowana była fatalnie. We wtorek pojawiły się medialne doniesienia, że decyzję o dymisji dostała Alicja Omięcka, prezes zarządu spółki PL.2012+. Kim jest Alicja Omięcka?

Problem z murawą na PGE Narodowym trwa od dawna. Tylko w nielicznych przypadkach nawierzchnia była przygotowana w sposób wręcz idealny. W większości spotkań było jednak zupełnie inaczej. W wielu meczach widać było, że piłkarze mają problemy z utrzymaniem równowagi, a trawa niekoniecznie sprzyja szybkiej grze po ziemi. Czara goryczy przelała się po meczu ze Słowenią, gdzie gołym okiem widać było tragiczny stan murawy.

O jej fatalnym przygotowaniu mówili tak naprawdę wszyscy. - To cud, że na tej murawie nikomu nic się nie stało - powiedział po spotkaniu selekcjoner biało-czerwonych, Jerzy Brzęczek. Na trudne pytania musiała wówczas odpowiadać Alicja Omięcka, prezes zarządu spółki PL.2012+, czyli operatora PGE Narodowego. We wtorek pojawiły się informacje o jej dymisji, a podał je portal money.pl.

Alicja Omięcka prezesem spółki była od maja 2018 roku. Wcześniej pełniła funkcję dyrektora generalnego w Ministerstwie Sportu i Turystyki. Omięcka jest specjalistką zarządzania jakością, radcą prawnym i urzędniczką państwową. Na Uniwersytecie Warszawskim i Uniwersytecie Śląskim ukończyła studia z zakresu prawa i administracji, a także studia doktoranckie w zakresie prawa i podyplomowe w zakresie zarządzania.

Najnowsze