Ronaldo wielkim nieobecnym gali Złota Piłka 2019. Wolał czekać w aucie na inną nagrodę

2019-12-03 7:46 DaO
Cristiano Ronaldo, Juventus
Autor: AP Cristiano Ronaldo

Do Paryża na galę Złotej Piłki zjechali niemal wszyscy najlepsi piłkarze na świecie. I słowo "niemal" jest tutaj jak najbardziej adekwatne, bo na wydarzeniu nie był obecny Cristiano Ronaldo, który zajął trzecie miejsce w plebiscycie. W tym samym czasie odbierał inną nagrodę w Mediolanie. Jak donoszą media czekał na nią w... samochodzie.

Robert Lewandowski, Virgil van Dijk, Leo Messi, Alisson Becker i wielu innych wspaniałych piłkarzy pojawiło się w poniedziałkowy wieczór w Theatre de Chatelet w Paryżu, gdzie odbyła się gala Złotej Piłki. Statuetkę po raz szósty w karierze odebrał Argentyńczyk, ale z wysokości widowni nie obserwował tego jego wielki rywal, Cristiano Ronaldo. Portugalczyk w stolicy Francji nie pojawił się.

Jest to o tyle dziwne, że w plebiscycie zajął trzecie miejsce. Właśnie za Messim i za Van Dijkiem. Okazuje się, że gwiazda Juventusu wolała odebrać inną statuetkę. W Mediolanie Ronaldo dostał nagrodę dla najlepszego piłkarza Serie A. Według doniesień "Daily Mirror" Portugalczyk całą galę przesiedział w aucie, a na scenie pojawił się tylko po nagrodę.

Piłkarz w opublikowanym później poście na Instagramie nawet słowem nie zająknął się o gali Złotej Piłki. - To dla mnie duma, że jestem najlepszym graczem w Serie A. Dziękuję moim kolegom z Juventusu i wszystkim, którzy głosowali na mnie. Ostatni rok był moim pierwszym we Włoszech. Jestem bardzo szczęśliwy i chcę, żeby następny rok był taki sam, jak poprzedni - czytamy w opisie do zdjęcia.