Zbigniew Boniek oficjalnie podał nazwisko selekcjonera! Paulo Sousa poprowadzi Lewandowskiego i spółkę!

2021-01-21 16:12 jwa
Zbigniew Boniek konferencja
Autor: Cyfra Sport Zbigniew Boniek konferencja

Biały dym nad PZPN! Na czwartkowej konferencji prasowej prezes PZPN Zbigniew Boniek ogłosił nazwisko nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Został nim Portugalczyk Paulo Sousa! To właśnie on zastąpi Jerzego Brzęczka i poprowadzi kadrę w najbliższych meczach eliminacji mistrzostw świata i na Euro. Jednocześnie Boniek przedstawił niepokojące informacje o swoim zdrowiu.

Zbigniew Boniek w czwartek 21 stycznia zwołał konferencję prasową po spotkaniu w PZPN. Prezes Związku postanowił wytłumaczyć kibicom i dziennikarzom powody zwolnienia Jerzego Brzęczka. Niewielu spodziewało się, że Boniek przedstawi także następcę dotychczasowego selekcjonera, a tak się stało! Okazało się, że schedę po byłym trenerze Wisły Płock przejmie Paulo Sousa. Portugalczyk przywitał się już z kibicami. - Jestem zaszczycony i dumny, że mogę zostać selekcjonerem reprezentacji Polski. Na początku chciałbym podziękować Prezesowi Zbigniewowi Bońkowi oraz całemu Zarządowi za to, że mogę podjąć tak wielkie wyzwanie. Polska jest krajem futbolu i jestem przekonany, że wasz entuzjazm da nam siłę, wsparcie i wiarę w reprezentację. Razem będziemy mogli walczyć o zwycięstwa na mistrzostwach Europy - przekazał 50-latek.

Paulo Sousa ŻONA. Kim jest Cristina Mohler żona Paulo Sousy i ZJAWISKOWA gwiazda TV? [ZDJĘCIA]

Zbigniew Boniek zdradził także w jaki sposób skonstruowana jest umowa Portugalczyka. Obowiązuje do listopada, do czasu zakończenia eliminacji mistrzostw świata. Sam "Zibi" w sierpniu zakończy swoją kadencję prezesa PZPN. Nie chciał wiązać się z selekcjonerem na dłużej, by kolejny włodarz PZPN mógł poukładać wszystko po swojemu.

Konferencja rozpoczęła się od niepokojących informacji. Kibice szybko zauważyli, że Boniek wygląda bardzo mizernie. Niewykluczone, że ma to związek ze stanem jego zdrowia. Prezes PZPN przyznał, że w grudniu przeszedł operację oka, ale w szczegóły się nie wdawał.

OFICJALNIE: Paulo Sousa trenerem reprezentacji Polski! Kim jest? NAJWAŻNIEJSZE FAKTY

Zapis relacji z konferencji Zbigniewa Bońka:

16:09. Konferencja dobiegła końca. Znamy nowego selekcjonera, którym został Paulo Sousa. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje!

16:03. Padło pytanie czy Boniek miał wątpliwości ze względu na to, że Paulo Sousa nigdy nie poprowadził reprezentacji narodowej. - Nie miałem, długo był asystentem w pierwszej kadrze Portugalii. Zebrał dużo doświadczenia. Pamiętajmy jednak, że wielkie doświadczenie często jest stopniem do regresu. Takiemu człowiekowi wydaje się, że wszystko wie i nie musi się uczyć. Z Paulo Sousą jest inaczej - stwierdził Boniek.

16:00. Tradycyjne polskie żarty internetowe już się rozpoczęły

15:57. - Pytania do trenera będzie można zadawać w przyszłym tygodniu. W poniedziałek lub we wtorek zorganizujemy konferencję prasową z nowym selekcjonerem - skomentował Boniek.

15:55. - Kontrakt został tak skonstruowany, że w listopadzie kończą się eliminacje do mistrzostw świata, ale na koniec sierpnia kończy się moja kadencja. Kontrakt przewiduje, że w listopadzie nowy prezes może się rozstać z trenerem już w listopadzie. Jeśli będzie baraż, to tylko do czasu barażów umowa będzie przedłużona automatycznie - powiedział Zbigniew Boniek.

15:52. Tak wygląda nowy selekcjoner reprezentacji Polski w piłce nożnej

15:49. - Jestem zaszczycony i dumny, że mogę zostać selekcjonerem reprezentacji Polski. Na początku chciałbym podziękować Prezesowi Zbigniewowi Bońkowi oraz całemu Zarządowi za to, że mogę podjąć tak wielkie wyzwanie. Polska jest krajem futbolu i jestem przekonany, że wasz entuzjazm da nam siłę, wsparcie i wiarę w reprezentację. Razem będziemy mogli walczyć o zwycięstwa na mistrzostwach Europy - powiedział Paulo Sousa w pierwszych słowach po objęciu funkcji.

15:48. Zachęcamy do komentowania wyboru na Facebooku w poście poniżej!

15:45. WSZYSTKO JASNE! NOWYM TRENEREM REPREZENTACJI POLSKI BĘDZIE PAULO SOUSA!

15:44. Boniek: Od poniedziałku miałem dużo ofert, ale robili błąd. Ja miałem dużo czasu z najbliższymi współpracownikami i już go wcześniej wyselekcjonowaliśmy. Byłem zaskoczony, że tyle wie o polskiej piłce. Mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu będzie oficjalna konferencja. Proponuję obejrzeć krótki filmik

15:41. Zbigniew Boniek: Jestem zwolennikiem polskich trenerów. Myślałem czy jest ktoś u nas, kto mógłby przejąć kadrę. Na krótki okres mógłby być to trener Nawałka, ale ze względu na przeszłość to zostawiłem. Gdybym zatrudnił innego dobrego Polaka, to wylałby się hejt. Wiem też, że zatrudniając trenera zza granicy, to wiem, że na start niektórzy będą mieli problem - rozpoczął "Zibi" drugą część konferencji.

15:40. Przeciwnicy Bońka też komentują wydarzenia na konferencji

15:38. Przypominamy, że równolegle trwa także inne ważne wydarzenie w polskim sporcie. Polacy toczą bój na mistrzostwach świata w piłce ręcznej z Urugwajem. Na żywo możecie śledzić go TUTAJ

15:36. Dziennikarze dopytują o rozmowę Bońka z Lewandowskim. Prezes niechętnie wypowiada się na ten temat

15:33. Zbigniew Boniek mówił także najpierw, że Robert Lewandowski o zwolnieniu Jerzego Brzęczka przed trenerem, później powiedział, że to było po fakcie. To zamieszanie opisaliśmy TUTAJ

15:31. Zbigniew Boniek konferencję rozpoczął od informacji o swojej operacji oka. Kibice zauważyli, że wygląda bardzo źle. Szczegóły znajdziecie W TYM MIEJSCU. Zobaczcie te zdjęcia!

15:30. Teorie pojawiają się już różne!

15:27. Wygląda więc na to, że to co najciekawsze dla kibiców padnie na konferencji za kilka minut!

15:25. Padło pytanie o następcę. Zbigniew Boniek powiedział, że będzie mówił o tym w następnej części konferencji!

15:22. - Za wyniki na boisku musi odpowiadać trener i piłkarze. Prezes ma to obserwować i stwarzać jak najlepsze warunki. Natomiast jeśli będziemy myśleli, że prezes czy działacze odpowiadają za to czy ktoś strzeli gola, to będzie źle - powiedział Boniek.

15:19. W internecie pojawiają się pierwsze memy z konferencji Bońka

15:18. - Gdyby więcej osób dowiedziało się o mojej decyzji, to gdzieś to by się rozeszło. Ja chciałem osobiście powiedzieć to trenerowi - powiedział Boniek o tajemnicy zwolnieniu.

15:15. - Trenera Brzęczka wspierałem jak każdego poprzedniego selekcjonera. Gdy zdecyduje się o rozstaniu, to trzeba zaniechać przerzucania się na argumenty. To była decyzja, której byłem w 100 procentach pewny - powiedział Boniek o rozżaleniu Brzęczka.

15:12. Kibice zauważyli już, że Zbigniew Boniek wygląda dość mizernie.

15:11. - Byłem przekonany, że ten sztab zrobił wszystko, co mógł. Niektórzy mówią, że jak można było zmieniać trenera, skoro zrealizował cele. Tylko ci sami ludzie mówią, że brak awansu byłby w ogóle wstydem - tłumaczył Boniek.

15:09. - Wykonałem telefony, by zyskać opinie o kilku trenerach. Szukałem kogoś, kto może tej kadrze pomóc - powiedział Boniek.

15:06. Zbigniew Boniek uznał, że kadra pod okiem Jerzego Brzęczka już się nie rozwinie. Z tego powodu postanowił zwolnić dotychczasowego selekcjonera. Jak zaznaczył prezes PZPN od razu rozpoczął analizę kogo powinien teraz zatrudnić.

15:04. Na początek Zbigniew Boniek życzył wszystkim dobrego roku. Po chwili przeszedł do meritum. - Po głębokiej analizie doszedłem do wniosku, że musimy się rozstać - powiedział o zwolnieniu Jerzego Brzęczka. - W momencie, gdy go zatrudniałem to nie była randka w ciemno, byłem przekonany, że to dobra osoba. Zaufałem trenerowi. Muszę powiedzieć, że ten okres wyglądał różnie. Społeczne narzekania były wielkie. Nie za bardzo się tym przejmowałem, ale spodziewałem się, że ta reprezentacja zacznie lepiej grać - dodał.

15:01. Wszystkich przywitał rzecznik prasowy PZPN Jakub Kwiatkowski

14:59. Wygląda na to, że wszystko gotowe. Za chwilę zacznie się konferencja Zbigniewa Bońka

14:55. Zgodnie z planem konferencja powinna rozpocząć się za 5 minut

14:53. Po zwolnieniu Jerzego Brzęczka w sieci pojawiło się mnóstwo memów. Najlepsze z nich obejrzycie w galerii poniżej

14:49. W sumie to sytuacja win-win. Jerzy Brzęczek może i zwolniony, ale zarobi sporą kasę!

14:45. Cofnijmy się do poniedziałku, gdy Zbigniew Boniek zwolnił Jerzego Brzęczka. Tak komunikował o tym na Twitterze:

14:40. W kontekście pracy na stanowisku selekcjonera głos zabierało już wielu ludzi piłki. Pamiętacie Zdzisława Kręcinę? Oto co powiedział: KLIK

14:37. Na górze tego artykułu znajdziecie transmisję na żywo z konferencji Zbigniewa Bońka

14:36. W kontekście pracy z reprezentacją Polski wymieniało się same wielkie nazwiska. Wszystkie znajdziecie w jednym miejscu. Konkretnie TUTAJ

14:30. Oficjalnie na razie nie wiadomo czy Zbigniew Boniek ogłosi dziś nowego selekcjonera. Nieoficjalnie mówi się jednak, że kadrę może przejąć Paulo Sousa. Więcej na temat Portugalczyka przeczytacie TUTAJ

14:25. Konferencja prasowa coraz bliżej. Czy dowiemy się kto będzie nowym selekcjonerem? Na razie Związek podziękował Jerzemu Brzęczkowi za pracę za pośrednictwem mediów społecznościowych

10:45. Konferencja Zbigniewa Bońka rozpocznie się o godzinie 15:00. Zapraszamy na relację na żywo z konferencji PZPN po zwolnieniu Jerzego Brzęczka.

Brzęczek zwolniony, ale przeszedł do historii. To pierwszy raz
Najnowsze