Marcin Bułka

Autor: Cyfrasport Marcin Bułka, reprezentacja Polski

Zapisze się w historii?

Marcin Bułka w pogoni za rekordem we Francji. Statystyki nie kłamią, to musi zrobić bramkarz Nicei

2023-11-27 11:49

Od początku sezonu Marcin Bułka szokuje postawą w lidze francuskiej. Wskoczył do bramki Nicei i po każdej kolejce jest na ustach kibiców. Trudno się dziwić, bo jest ścianą nie do pokonania. Reprezentant Polski znów popisał się nie lada wyczynem. Jest blisko wyrównania rekordu w Ligue 1. Statystyki nie kłamią. To musi zrobić bramkarz Nicei, aby zapisać się w historii futbolu.

Dziesiąte czyste konto? Bułka z masłem!

W ostatniej kolejce Nicea pokonała 1:0 Tuluzę, a Bułka po raz ósmy z rzędu, a dziesiąty ogółem zachował czyste konto. To niesamowita passa polskiego bramkarza. W tym sezonie polski bramkarz dostał szansę i w najlepszy możliwy sposób spłaca kredyt zaufania, którym obdarzył go sztab francuskiego klubu. Ostatnim piłkarzem, który go pokonał był we wrześniu Kylian Mbappe z PSG. Francuz zdobył wtedy dwie bramki, ale Nicea wygrała 3:2. - W ciągu czterech miesięcy przeszedł drogę od zmiennika do jednego z najbardziej szanowanych bramkarzy na arenie międzynarodowej - powiedział Francesco Farioli, trener Nicei, cytowany przez PAP.

Tak Marcin Bułka dorastał do reprezentacji Polski. Były trener kadrowicza nie ma wątpliwości, nazywa go... Co za porównanie!

W pogoni za rekordem Francuza

Polak pracuje na to, aby wyrównać osiągniecie sprzed lat. Rekordzistą ligi francuskiej jest były bramkarz Bordeaux - Gaetan Huard, który w sezonie 1992/93 nie dał się pokonać w 13 kolejnych występach. Uzbierał 1176 minut z czystym kontem. - Ten rekord pewnie wkrótce stanie się jego obsesją - powiedział Francuz, cytowany przez PAP.

Mistrzostwo odjeżdża coraz bardziej Legii? Josue mówi wprost, co musi zrobi wicemistrz, jasna deklaracja kapitana

Dokonania budzą szacunek

W tym momencie seria Bułki bez puszczonego gola wynosi 723 minuty. Jeśli marzy o pobicie wspomnianego rekordu, to w pięciu kolejnych meczach ligowych musi być bezbłędnym, a w szóstym nie dać się pokonać przez cztery minuty. Gdy to zrobi, to przejdzie do historii. Ale obecne dokonania już budzą szacunek.

Bartosz Kapustka wrócił na dobre? Trener Legii mówi o pasji, osobowości i energii gwiazdy

QUIZ. Ile wiesz o nowym selekcjonerze reprezentacji Polski Michale Probierzu?