Michniewicz odkrył karty. Nowe twarze w młodzieżówce. Pomogą w awansie na EURO U-21?

2020-09-18 21:09 MaSz
Czesław Michniewicz
Autor: Cyfra Sport Czesław Michniewicz

Nie tylko trener pierwszej reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek rozesłał powołania na październikowe mecze kadry. Zrobił to także trener naszej młodzieżówki Czesław Michniewicz. Wskazał na piłkarzy z klubów zagranicznych, którzy będą mu potrzebni na finiszu eliminacji EURO U-21. Nie brakuje znanych twarzy, ale jest także trzech nowych zawodników. Czy będą odkryciami drużyny młodzieżowej?

Reprezentacja Polski U-21 znakomicie spisała się we wrześniu. Młodzi Polacy rozbili 6:0 Estonię, a kilka dni później pokonali 1:0 Rosję. To było cenne zwycięstwo, bo w ten sposób nasi kadrowicze zmniejszyli stratę do lidera grupy, którym są Rosjanie. Polacy tracą punkt, ale rozegrali mecz mniej.

Selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek zdecydował. Na kogo postawił tym razem?

Przed naszymi zawodnikami dwa mecze: z Serbią (9 października, wyjazd) i Bułgarią (13 października, Gdynia) w eliminacjach EURO U-21. - Rosjanie mają nad nami punkt przewagi i łatwiejszą drogę: mecze z Łotwą i Estonią - powiedział Michniewicz ostatnio na naszym portalu. - Przed nami Serbia, Bułgaria i na koniec Łotwa. Spokojnie do tego podchodzę. Trzeba mieć pokorę. Pojawiło się ośmiu nowych zawodników, a kilku od razu wskoczyło do pierwszego składu. Trudno od razu tak stworzyć drużynę. Chłopcy byli pojętni, zaangażowani, chcieli się uczyć. Jednak mecz z Rosją pokazał ile pracy przed każdym z nich. Najgroźniejsze sytuacje były po naszych błędach. Zaprosiliśmy ich do naszego pola karnego - stwierdził selekcjoner w rozmowie z "Super Expressem".

Legia - Górnik. Marcin Brosz wyłowił kolejną perełkę. To on pogrąży mistrza Polski?

W meczu z Rosją żółtą kartkę dostał Patryk Klimala, a to oznacza, że napastnik Celtiku Glasgow nie będzie mógł zagrać w październikowym spotkaniu z Serbią. W tej sytuacji do kadry powołany został Dawid Kurminowski, który ostatnio popisał się hat-trickiem dla Żiliny w w Pucharze Słowacji. Czy skuteczny będzie także w kadrze Michniewicza? Nominacje uzyskało także dwóch graczy z Niemiec: obrońca Maik Nawrocki (Werder Bremen) i pomocnik Dennis Jastrzembski (Paderborn).

BESTIA ze Szczecina POLUJE! Tym razem chce ZAATAKOWAĆ Śląsk

Powołania otrzymali:

Bramkarze: 

Marcin Bułka (Paris Saint Germain), Kamil Grabara (Liverpool), Radosław Majecki (Monaco)

Obrońcy: 

Robert Gumny (Augsburg), Jakub Kiwior (Żilina), Maik Nawrocki (Werder Bremen)

Pomocnicy: 

Mateusz Bogusz (Leeds United), Patryk Dziczek (Salernitana), Dennis Jastrzembski (Paderborn), Marcin Listkowski (Lecce), Przemysław Płacheta (Norwich City)

Napastnicy:

Bartosz Białek (Wolfsburg), Patryk Klimala (Celtic Glasgow), Dawid Kurminowski (Żilina)

Najnowsze