PGE Narodowy

i

Autor: Cyfra Sport PGE Narodowy

Kiedy obiekt zostanie otwarty?

PGE Narodowy zamknięty. Nowe informacje o naprawie! Przełom w sprawie

2022-11-25 16:42

Wygląda na to, że na otwarcie PGE Stadionu Narodowego przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Jak poinformowała w rozmowie z PAP rzeczniczka Małgorzata Bajer, wyprodukowano już bypass, który umożliwi zabezpieczenie uszkodzonego elementu konstrukcji. Jego zainstalowanie nie oznacza jednak, że obiekt powróci do normalnego funkcjonowania. Pozwoli jednak głębiej przyjrzeć się usterce.

Bypass w drodze do Polski

Firma Cimolai wyprodukowała już bypass, który umożliwi zabezpieczenie uszkodzonego elementu konstrukcji dachu Stadionu Narodowego. - W piątek z Włoch wyruszył transport. Bypass zostanie dostarczony w częściach do końca tygodnia - przekazała w piątek PAP rzeczniczka PGE Narodowego Małgorzata Bajer.

Jerzy Brzęczek: Popełniałem błędy. Ale ze stylem gry mojej kadry nie było tak źle [WIDEO]

Rzeczniczka zabrała głos

Stadion Narodowy z powodu wykrycia wady jednego ze stalowych łączników lin podtrzymujących iglicę jest zamknięty dla odwiedzających. Aby zabezpieczyć i odciążyć uszkodzony element, zaprojektowany został bypass, którego produkcją zajęła się włoska firma Cimolai. Rzeczniczka PGE Narodowego poinformowała PAP w piątek, że bypass został już wyprodukowany. - Dziś z Włoch wyruszył transport. Zgodnie z zapowiedzią wykonawcy bypass dotrze do nas do końca tygodnia. Zostanie dostarczony w częściach - wyjaśniła.

Michniewicz mocno do dziennikarzy: Już z wami nie będę żartował. Od teraz rozmawiamy tylko oficjalnie

Na otwarcie jeszcze poczekamy

PGE Narodowy informował, że specjalistyczne badania, które wykonano w ubiegłym tygodniu, nie wykazały, aby wykryta wada się powiększała. Uszkodzenie jest dalej monitorowane. Prezes operatora PGE Narodowego Włodzimierz Dola tłumaczył w ubiegłym tygodniu, że sam bypass nie pozwoli na to, aby stadion wrócił do funkcjonowania. Pozwoli natomiast głębiej przyjrzeć się usterce. Najwcześniej po montażu bypassu będzie można powiedzieć, do kiedy obiekt pozostanie zamknięty. O wyłączeniu Stadionu Narodowego z użytkowania poinformowano 11 listopada. Wada jednego z elementów konstrukcji dachu została wykryta w czasie corocznego przeglądu technicznego.

Sonda
Czy reprezentacja Polski wyjdzie ze swojej grupy na mistrzostwach świata w Katarze?
Jan Tomaszewski złapał się za głowę. Wszystko przez pomysł Michniewicza

QUIZ: Rozpoznasz polskie gwiazdy mundiali?

Pytanie 1 z 12
Zaczynamy od łatwego pytania. Kim jest ten piłkarz?
QUIZ: Rozpoznasz polskie gwiazdy mundiali?
Najnowsze