Polska - Litwa

Autor: "Super Express"

Polska - Litwa 0:0. Na Euro 2016 z taką grą wyjedziemy po trzech meczach!

2016-06-06 22:04

Polska - Litwa 0:0 w ostatnim meczu przed Euro 2016. Polacy przespali pierwszą połowę, trochę lepiej zaprezentowali się w drugiej. Na wyróżnienie zasłużyli tylko bramkarze i niezmordowany Kamil Grosicki. Powinnismy to wygrać, ale przeciwko druzynie Adama Nawałki gwizdał sędzia.

To nie tak miało być. Najpierw Nawałka zaskoczył składem. Na prawą obronę posłał Bartosza kapustkę, który starał się, ale już na połowie Litwinów. Na swojej był ogrywany. Jeszcze gorszym posunięciem było wystawienie kompletnie niewidocznego Filipa Starzyńskiego. Do składu wrócił Grzegorz Krychowiak. Walczył, był faulowany, ale widać po nim przerwę spowodowana kontuzją. Z przodu zabrakło oszczędzanego lidera Roberta Lewandowskiego i było widać, jak bardzo brakuje Lewego. Arek Milik w pojedynkę go nie zastąpił. Świetnie zagrał tylko Kamil Grosicki. Gorąco zrobiło się w końcówce. Przypadkowo bramkę zdobył Milik, ale sędzia odgwizdał faul Sławomira Peszki w tej akcji. Potem ewidentnie faulowany w polu karnym Litwinów był Artur Jedrzęjczyk, ale tym razem gwizdek Słowaka milczał. Test oblany. Ale to tylko próbna matura. Prawdziwy egzamin dojrzałości w niedzielę o 180.00 z Irlandią Północną. Poprawek nie będzie.

Polska - Litwa 0:0

Polska: Łukasz Fabiański (46' Artur Boruc) - Bartosz Kapustka, Kamil Glik (46' Bartosz Salamon), Thiago Cionek, Jakub Wawrzyniak, Grzegorz Krychowiak (85' Piotr Zieliński), Krzysztof Mączyński (46' Tomasz Jodłowiec), Jakub Błaszczykowski (74' Artur Jędrzejczyk), Filip Starzyński, Kamil Grosicki (77' Sławomir Peszko), Arkadiusz Milik

Litwa: Emilijus Zubas - Rolandas Baravykas (60' Vaidas Slavickas), Edvinas Girdvainis, Egidijus Vaitkunas, Georgas Freidgeimas, Arvydas Novikovas, Vykintas Slivka (69' Dovydas Norvilas), Mantas Kuklys (46' Simonas Paulius), Arturas Zulpa (90' Donatas Kazlauskas), Fiodor Cernych (49' Nerijus Valskis), Lukas Spalvis