Polska - Rosja

i

Autor: CyfraSport Polska - Rosja

Twarde stanowisko CAS w sprawie rosyjskiej piłki. Zapadła ważna decyzja

2022-03-15 16:52

Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu w Lozannie (CAS) wydał we wtorek decyzję w związku z odwołaniem Rosyjskiego Związku Piłki Nożnej w sprawie zawieszenia drużyn z tego kraju w rozgrywkach międzynarodowych pod egidą UEFA. Jak poinformowano w komunikacie CAS, zakaz udziału w rozgrywkach UEFA zostaje podtrzymany.

Rozstrzygnięcie jest jednak tymczasowe i dotyczy rozgrywek UEFA, natomiast trzeba podkreślić, że nie ma zastosowania do kwestii ewentualnego przywrócenia Rosji w organizowanych przez FIFA kwalifikacjach mistrzostw świata. Ten werdykt po wysłuchaniu stron ma zapaść dopiero za jakiś czas. Wciąż jest teoretycznie możliwe zniesienie zawieszenia klubów i reprezentacji Rosji, ale ta wstępna decyzja z wtorku 15 marca może wskazywać kierunek, w jakim podążą sędziowie CAS, wydając ostateczny wyrok i jak potraktują żądania Rosji dotyczące przywrócenia jej do rywalizacji piłkarskiej na świecie.

To na niego postawi Czesław Michniewicz? "Zbudował się na nowo, jest zupełnie innym graczem"

Jan Tomaszewski MASAKRUJE Rybusa i Szymańskiego! Dostało im się za grę dla Rosji | Futbologia

Przypomnijmy, że 28 lutego FIFA i UEFA zawiesiły rosyjskie kluby i reprezentację Rosji we wszystkich międzynarodowych rozgrywkach. Wcześniej odmowę gry z reprezentacją Rosji w barażach o prawo do gry na mundialu w Katarze ogłosiły reprezentacje Polski, Szwecji i Czech. Albania, Irlandia, Szwajcaria i Anglia również odmówiły spotkania z Rosją. Po ogłoszeniu decyzji organizacji Rosyjski Związek Piłki Nożnej złożył odwołanie do CAS.

Lewandowski wyjaśnił, co stało się na treningu. Wiadomo, ile potrwa jego przerwa

Dodajmy, że zakaz FIFA jest częścią podobnej, ale oddzielnej apelacji rosyjskiej federacji piłkarskiej, który może zostać rozstrzygnięty przez CAS w innym terminie. W zeszłym tygodniu FIFA ustaliła, że Polska awansuje od razu do finału play-off MŚ 2022, 29 marca.

Decyzję CAS podjęła przewodnicząca wydziału odwoławczego organu, Corinne Schmidhauser, działając samodzielnie i bez publikowania szczegółowych powodów. Oczekuje się natomiast, że cała sprawa apelacyjna zostanie rozstrzygnięta przez panel trzech sędziów.

Sonda
Jak oceniasz decyzję FIFA w sprawie ukarania Rosji walkowerem?
Najnowsze