Reprezentacja Węgier

Autor: East News Reprezentacja Węgier

Węgrzy kolejnym finalistą Euro 2016! Wielki sukces Madziarów po 30 latach

2015-11-16 9:09

Reprezentacja Węgier awansowała na mistrzostwa Europy 2016 we Francji! W barażowym dwumeczu "Madziarzy" byli znacznie lepsi od Norwegów, co przypieczętowali zwycięstwem 2:1 u siebie, w Budapeszcie. Awans na Euro 2016 to historyczny sukces Węgrów. To ich pierwszy, wielki piłkarski turniej od blisko 30 lat! Bohaterem zwycięzców był 39-letni bramkarz Gábor Király - grał jak prawdziwy młodzieniaszek!

W rewanżowym spotkaniu barażowym o awans na Euro 2016 Węgry pokonały Norwegię 2:1. Już po spotkaniu na wyjeździe "Madziarzy" mogli być dość spokojni o awans, bowiem wygrali 1:0 prezentując znacznie lepszy futbol od rywali. W Budapeszcie gospodarze potwierdzili swoją wyższość nad przeciwnikiem. Już w 13 minucie Tamás Priskin wyprowadził Węgrów na prowadzenie po przepięknym strzale w samo okienko!

Baraże: Węgrzy jadą na EURO 2016!

Norwegowie grali tak, jakby byli pogodzeni z losem. Zrezygnowani oddali inicjatywę rywalom. Choć mieli swoje szanse w tym meczu, to na bramce gospodarzy stał niezawodny Király. Wielbiciel szarych dresów ma już za sobą parę wiosen, lecz na boisku tego zupełnie nie widać. Błyszczał formą i refleksem, bronił sytuacje sam na sam. Był bohaterem gospodarzy!

W ostatnich dziesięciu minutach napastnik Norwegów Henriksen zdobył dwa gole, tyle że jeden z nich wpadł do złej bramki. Ostatecznie skończyło się na 2:1, a w dwumeczu 3:1 dla Węgrów, którzy mogą świętować historyczny sukces! Ostatnia duża impreza w ich wykonaniu to mistrzostwa świata w 1986 roku. Wtedy odpadli już w fazie grupowej. Życzymy więcej szczęścia podczas Euro 2016!

Relacja NA ŻYWO i ONLINE z Węgry - Norwegia rozpocznie się o godz. 20:30. Serdecznie zapraszamy!

Węgry - Norwegia 2:1 (3:1 w dwumeczu)
Priskin 13, Henriksen 83 (s.) - Henriksen 87

Węgry: Király - Lang, Kádár, Fiola, Guzmics - Elek (46. Pinter), Dzsudzsák, Á. Nagy, Kleinheisler (75. Nemeth), Lovrencsics - Priskin (63. Bode)

Norwegia: Nyland - Hovland, Forren, Aleesami, Skjelbred (79. Berger) - Tettey, Johansen, Elyounoussi (46. Pedersen), Ødegaard (46. Helland) - Henriksen

Żółte kartki: Kádár - Johansen, Forren