Zbigniew Boniek

Autor: Marcin Gadomski/Super Express

Zbigniew Boniek o klękających Anglikach. "Hipokryzja totalna i pogarda"

2021-09-09 12:37

Środowy mecz na PGE Narodowym przyniósł kibicom mnóstwo emocji. Polacy wywalczyli cenny remis 1:1 w doliczonym czasie gry, a bohaterem niespodziewanie został Damian Szymański. Jego bramka wprawiła w radość miliony rodaków, a także skończyła serię zwycięstw Anglików w tych eliminacjach. Emocje towarzyszące temu spotkaniu były na tyle duże, że na boisku rozpętała się ogromna awantura. Właśnie do tego wydarzenia odniósł się na Twitterze Zbigniew Boniek.

Pierwsza połowa meczu była w wykonaniu Polaków bardzo udana. Anglicy nie byli w stanie zagrozić agresywnym Polakom, którzy kontrolowali sytuację na boisku. Prawdziwa burza rozpoczęła się jednak po gwizdku sędziego oznaczającego przerwę w spotkaniu. Obie drużyny starły się między sobą, czego zalążki zarejestrowały kamery podczas ostatniej akcji pierwszej połowy. Głównymi bohaterami afery byli Kamil Glik, Harry Maguire i Kyle Walker, z czego ci dwaj pierwsi zostali ukarani za swoje zachowanie żółtymi kartkami.

Jan Tomaszewski surowo o błędzie Szczęsnego! Brutalna ocena po meczu

Poniżej możecie zobaczyć, jak duże emocje towarzyszyły piłkarzom w przerwie po 1. połowie meczu

Zbigniew Boniek mocno o awanturze podczas meczu z Anglią

Temat boiskowej kłótni poruszyły po spotkaniu również angielskie media, które starają się o ukaranie Polaków. Być może właśnie te doniesienia sprowokowały byłego prezesa PZPN, Zbigniewa Bońka, do wyrażenia swojej opinii. Jego słowa są bardzo mocne i mogą dać do myślenia.

- Najpierw klękają, a potem Walker z pogardą patrzy na Kamila Glika i nie chce podać Kamilowi ręki… hipokryzja totalna, od tego zaczęła się cała awantura – skomentował zajście 65-latek.

Kibice bezlitośnie jadą ze Szczęsnym po straconym golu z Anglią! Potwornie się na niego rzucili

Angielskie media zwróciły uwagę w swoich komentarzach do meczu, że gwizdy kibiców na trybunach, podczas gdy Anglicy uklękli przed meczem, wpisują się w narrację, jaką przedstawił Boniek po marcowym meczu na Wembley. Ówczesny prezes PZPN stwierdził, że ten przedmeczowy gest jest czysto populistyczny i nie wpływa na żadną reakcję, a niektórzy piłkarze nawet nie wiedzą, dlaczego klęczą. Właśnie te słowa przywołali angielscy dziennikarze w związku z wydarzeniami, które miały miejsce na PGE Narodowym.

Czy Wojciech Szczęsny powinien stać na bramce reprezentacji Polski?