Zbigniew Boniek zaatakował po gali Złotej Piłki. Wbił potężną szpilę, nie miał litości

2021-11-30 9:29
Zbigniew Boniek
Autor: MARCIN GADOMSKI / SUPER EXPRESS Zbigniew Boniek

Zbigniew Boniek bardzo aktywnie śledzi wydarzenia w polskiej i światowej piłce, więc nie mogło zabraknąć jego komentarza w sprawie Złotej Piłki. Okazuje się jednak, że były prezes PZPN-u w swoim kąśliwym wpisie w mediach społecznościowych skupił się nie na Lewandowskim, Messim czy samym „France Football”, ale na… dziennikarzach! Sprawdź szczegóły!

Zbigniew Boniek był drugim w historii Polakiem, który znalazł się w najlepszej trójce plebiscytu „France Football”, a miało to miejsce w 1982 roku (pierwszym był Kazimierz Deyna w 1974 roku). Obaj zajmowali trzecie miejsce i w 2021 roku ich wyczyn, choć nieznacznie, przebił Robert Lewandowski. Niestety, choć drugie miejsce napastnika Bayernu to naprawdę niezwykłe osiągnięcie, to pozostał ogromny niedosyt, a niektórzy nie boją się mówić nawet o skandalu – i to nie tylko w Polsce, bowiem wygraną Messiego oburzeni są także m.in. Niemcy. Od wczorajszego wieczora padło już wiele mocnych słów, a komentarza jednego z najlepszych polskich piłkarzy w historii i byłego prezesa PZPN-u po prostu nie mogło zabraknąć. Zbigniew Boniek w swoim stylu nie gryzł się w język i mocno przejechał się po dziennikarzach.

Tajemnicza wypowiedź Anny Lewandowskiej na gali Złotej Piłki. Robert Lewandowski nie powiedział jeszcze ostatniego słowa?

Zobacz najlepsze memy po gali Złotej Piłki! Kliknij w galerię poniżej

Zbigniew Boniek komentuje galę Złotej Piłki. Uderzył w nieoczekiwany sposób

Były piłkarz m.in. Romy czy Juventusu w jednym ze swoich wpisów skupił się nie na laureatach nagród, a na tych, którzy ich wybierali. Boniek wbił szpilkę dziennikarzom jako ogółowi, ponieważ to oni wybierają, kto sięgnie po Złotą Piłkę w organizowanym przez France Football plebiscycie. – Fajni są dziennikarze… mówią i piszą o kompromitacji, zapomnieli tylko ze to ich kompromitacja, to oni wybierali. Dobranoc – napisał były prezes PZPN-u, dodając roześmiane emotikonki.

Robert Lewandowski otrzymał nagrodę i się zaczęło. Internet był bezlitosny, ogromny wstyd

Ten wpis, jak wiele innych wcześniej, wywołał sporo komentarzy od… samych dziennikarzy. Część z nich zauważyła, że wyboru dokonują tylko „wybrani” (w głosowaniu udział bierze 180 dziennikarzy z całego świata, z Polski mieliśmy jednego przedstawiciela – Macieja Iwańskiego z TVP Sport). Nie zabrakło także przytyku o zgoła inny wybór, którego dokonała FIFA. – Poza tym są gorsze kompromitacje. Na przykład przyznanie Katarowi praw do organizacji mundialu. Zimą! I dziennikarze tego nie zrobili – napisał Mateusz Święcicki, komentator Eleven Sports.

Sonda
Czy Robert Lewandowski zdobędzie jeszcze Złotą Piłkę?
Zbigniew Boniek radzi nowemu prezesowi PZPN
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze