Robert Lewandowski

i

Autor: Martin Meissner/AP

Niemcy grzmią o skandalu po Złotej Piłce. Lewandowski okradziony z marzeń, nie mają wątpliwości

2021-11-29 22:41

A więc wszystko jasne - Złota Piłka 2021 trafiła w ręce Leo Messiego, natomiast Robert Lewandowski musiał zadowolić się drugim miejscem. Taki obrót spraw wywołał gigantyczną polemikę w całym piłkarskim świecie. Niemcy nie mają wątpliwości - to Polakowi należała się nagroda, natomiast inna decyzja jest po prostu skandalem.

Na ten dzień wszyscy fani futbolu czekali bardzo długo. Od dawna było bowiem wiadomo, że to właśnie w ostatnich poniedziałek listopada w Paryżu odbędzie się gala wręczenia Złotej Piłki 2021. Do grona ścisłych faworytów w wyścigu po nagrodę zaliczał się Robert Lewandowski, jednak ostatecznie trofeum trafiło w ręce Leo Messiego. Argentyńczyk zgarnął je po raz siódmy w swojej karierze, ale w swoim komentarzu odniósł się bezpośrednio do "Lewego".

Lewandowscy na gali Złotej Piłki - ZDJĘCIA

Niemeckie media nie mają jednak wątpliwości, że nagroda także i za ten rok powinna trafić w ręce Roberta Lewandowskiego. "BILD" napisał w sposób, który nie pozostawia cienia wątpliwości: "Skandal!". Nasi zachodni sąsiedzi są przekonani, że to właśnie gwiazdor Bayernu Monachium zasłużył na wyróżnienie za całokształt swojej postawy i podobnie jak polscy kibice twierdzą, że sytuacja, do której ostatecznie zaszło, stanowi gigantyczne nieporozumienie. Prawda pozostaje jednak nieubłagana - zdobywcą Złotej Piłki 2021 jest Leo Messi.

ZOBACZ TEŻ: Lewandowski z pierwszą nagrodą. Wzruszające słowa o żonie i mamie. Wypowiedź ściska za serce

Andrzej Wasilewski o konwencji WBC w Meksyku
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze