Cristiano Ronaldo w Juventusie Turyn

Autor: eastnews Cristiano Ronaldo, Juventus Turyn

Gol Ronaldo, obroniony karny Szczęsnego. Juventus lepszy od Milanu w hicie Serie A!

2018-11-11 22:28

AC Milan na mecz z Juventusem Turyn szykował się niemalże jak na wojnę, bo w Mediolanie chcieli wreszcie pokonać urzędującego mistrza kraju. Ale ten znów na San Siro przyjechał jak po swoje. Goście po golach Mario Mandzukicia i Cristiano Ronaldo wygrali 2:0, a swój wkład w zwycięstwo miał też Wojciech Szczęsny, który obronił rzut karny. Antybohaterem spotkania został zaś Gonzalo Higuain - Argentyńczyk najpierw nie wykorzystał "jedenastki", a później wyleciał z boiska za czerwoną kartkę.

Obiecywano sobie wielki mecz, wspaniały występ gospodarzy i zwycięstwo nad mistrzem kraju i liderem tabeli. A wyszło... jak zwykle. Juventus Turyn przyjechał na San Siro, bez większych problemów wygrał 2:0 i z kompletem punktów wraca do domu. AC Milan na zwycięstwo w ligowym hicie musi jeszcze poczekać, choć był taki moment w tym meczu, kiedy to gospodarze faktycznie niemalże uwierzyli, że można pokonać "Starą Damę".

Bo choć zaczęło się już w 8. minucie od gola Mario Mandzukicia, to pod koniec pierwszej połowy za zagranie ręką w polu karnym sędzia podyktował "jedenastkę" dla Milanu. Do stojącej piłki podszedł Gonzalo Higuain, który jak mało kto pragnął strzelić gola Juventusowi. Z którego przecież musiał odejść latem, by zrobić miejsce dla Cristiano Ronaldo.

Ale Argentyńczyk nie wytrzymał presji. Jego uderzenie kapitalnie na słupek sparował Wojciech Szczęsny i na przerwę to goście schodzili prowadząc 1:0. W drugiej połowie obraz gry specjalnie się nie zmienił - Juventus twardo, ale jednocześnie bardzo spokojnie się bronił, a rywalom brakowało argumentów w ofensywie i umiejętności. A na kilka minut przed końcem fani stracili resztki nadziei.

Najpierw do siatki trafił Cristiano Ronaldo, który dobił strzał Joao Cancelo, a dosłownie chwilę później idiotycznie zachował się Higuain, który w ciągu zaledwie kilku sekund dostał dwie żółte kartki i wyleciał z boiska, czym idealnie podsumował swój beznadziejny występ.

Juventus wygrał i umocnił się na pierwszym miejscu w tabeli. W dwunastu kolejkach wygrał aż jedenaście razy, ledwie raz zremisował i znów zmierza po mistrzostwo kraju. Bo już na tym etapie sezonu nad drugim Napoli ma aż sześć punktów przewagi.

AC MILAN - JUVENTUS TURYN 0:2 (0:1)

Bramki: Mario Mandzukić 8, Cristiano Ronaldo 81

Żółte kartki: Tiemoue Bakayoko, Fabio Borini - Medhi Benatia

Czerwona kartka: Gonzalo Higuain (dwie żółte)

Milan: Donnarumma - Abate (75. Borini), Zapata, Romagnoli, Rodriguez - Suso, Kessie, Bakayoko, Calhanoglu (74. Laxalt) - Higuain, Castillejo (62. Cutrone)

Juventus: Szczęsny - Cancelo, Chiellini, Benatia, Sandro - Pjanić (74. Khedira), Bentancur, Matuidi - Ronaldo, Mandzukić, Dybala (79. Costa)