Buffon zdradził, ile jeszcze pogra w piłkę. Będziesz W SZOKU, to jakiś KOSMOS!

2021-03-03 16:01 md
Gianluigi Buffon
Autor: Cyfrasport Gianluigi Buffon

Gianluigi Buffon to piłkarz prawdzwie długowieczny. I wiele wskazuje na to, że mimo 43 lat na karku wcale szybko nie zakończy kariery! Włoski golkiper wciąż zamierza ją kontynuować. W rozmowie z mediami z Półwyspu Apenińskiego zdradził, że założył sobie jednak pewien limit. Do kiedy możemy spodziewać się oglądania mistrza świata z 2006 roku w akcji?

Kariera Buffona w Juventusie mówi sama za siebie. Golkiper przez niemal dwie dekady był podstawowym bramkarzem turyńczyków. W sezonie 2018/2019 występował co prawda w Paris Saint-Germain, ale szybko zdecydował się na powrót do stolicy Piemontu i dalsze kontynuowanie kariery pomiędzy słupkam mistrzów Włoch. Z tym, że już w innej roli - zmiennika Wojciecha Szczęsnego. Włoch pojawia się teraz na boisku od czasu do czasu w Pucharze Włoch czy starciach ze słabszymi rywalami w Serie A.

Ultrametamorfoza Justyny Żyły - ZDJĘCIA

Wszystkich jego fanów zastanawia, ile fenom występów Buffona na najwyższym światowym poziomie jeszcze potrwa. Pod koniec stycznia zawodnik obchodził już bowiem 43. urodziny a mimo to wciąż nic sobie z tego nie robi i gdy zachodzi taka potrzeba, broni bramki jednego z najlepszych klubów Europy. W rozmowie z włoskimi mediami do kwestii zakończenia kariery odniósł się sam zainteresowany. - Założyłem limit, to 2023 rok. Wtedy na pewno zakończę karierę, ale być może uczynię to już za cztery miesiące - skwitował.

Istnieje zatem szansa, że Gianluigi Buffon będzie występował w Juventusie aż do 45. roku życia! Jeżeli w takim wieku strzegłby bramki chociażby w rozgrywkach Ligi Mistrzów, to z pewnością wzbudziłby niemałą sensację. Czas pokaże, czy faktycznie się to wydarzy.

Raport z Anteny 03.03
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze