Guardiola poprowadzi Szczęsnego? Juventus chce zmienić trenera

2020-02-12 14:44 KG
Pep Guardiola
Autor: EastNews Pep Guardiola

Pep Guardiola to jeden z najlepszych i najbardziej utytułowanych trenerów w światowej piłce. Hiszpan od 2016 roku prowadzi Manchester City, z którym zdobył min. dwa mistrzostwa kraju. Angielskie media informują, że usługami 49- latka poważnie jest zainteresowany Juventus Turyn.

Juventus Turyn w ostatnich latach pewnie wygrywa włoskie rozgrywki. Na krajowym podwórku nie ma sobie mocnych, lecz zdecydowanie gorzej radzi sobie w europejskich pucharach. Władze klubu chcą sukcesu w Lidze Mistrzów i dlatego poważnie interesują się hiszpańskim szkoleniowcem. Pep Guardiola miałby zastąpić na tym miejscu Maurizio Sarriego, który jest krytykowany w Turynie za swój styl gry. Mistrzostwo Anglii najprawdopodobniej zgarnie świetnie grający Liverpool FC. Brak sukcesu w lidze może spowodować, że akcje Guardioli zdecydowanie zmaleją. Według "The Sun" szkoleniowiec rozmawia już w włoskim klubem i otwiera swoją listę życzeń.

Do przeprowadzki mają Guardiole przekonać ogromne pieniądze. Już teraz w Manchesterze zarabia blisko 20 milionów funtów rocznie. We Włoszech mógłby liczyć na jeszcze większa zarobki. Hiszpan miałby również sporą swobodę jeśli chodzi o transfery. Władze klubu wierzą, że jego osoba przyciągnęłaby największe gwiazdy, które gwarantowałyby sukces w Lidze Mistrzów.

Najnowsze