Bartłomiej Drągowski

i

Autor: Cyfrasport Bartłomiej Drągowski

Nie tylko Inter. Kolejny gigant zainteresowany Bartłomiejem Drągowskim!

2021-06-23 16:53

Choć Bartłomiej Drągowski nie znalazł się w kadrze reprezentacji Polski na Euro 2021, miniony sezon i tak może zaliczyć do bardzo udanych. Polak był wyróżniającą się postacią Fiorentiny i jednym z najlepszych bramkarzy Serie A w rozgrywkach 2020/2021. Nic więc dziwnego, że zainteresowanie 24-latkiem wykazuję kluby zdecydowanie większe niż „Viola”. Nie tak dawno o „Drążku” mówiło się w kontekście przenosin do Interu Mediolan. Tomasz Włodarczyk z portalu „Meczyki.pl” informuje jednak, że mediolańczycy mają poważnego konkurenta w walce o podpis polskiego golkipera. Chodzi o mistrza Hiszpanii, Atletico Madryt!

Pomimo słabego sezonu w wykonaniu całej Fiorentiny, Drągowski był jednym z nielicznych zawodników, którzy nie zawiedli. Polski bramkarz zbierał świetne recenzje, niejeden raz ratując skórę swoim kolegom. Łączni 24-latek wystąpił w 36 meczach minionego sezonu Serie A, 8-krotnie zachowując czyste konto. Nie dziwi zatem zainteresowanie innych klubów. Możliwość sprowadzenia „Drążka” sondowały już takie zespoły jak Wolverhampton Wanderers, Borussia Dortmund czy Atalanta Bergamo. Wydaje się jednak, że ostateczna walka o podpis Polaka rozstrzygnie się pomiędzy innymi klubami.

EURO 2020: GORĄCE ROSJANKI i STADION ZA MILIARD l Futbologia

Starcie dwóch gigantów

Nie tak dawno włoskie media informowały, że polski bramkarz stał się celem transferowym Interu Mediolan. Włodarze klubu z włoskiej stolicy mody rzekomo widzą w 24-latku idealnego następcę Samira Handanovica. Drągowski w najbliższym sezonie miałby jeszcze pełnić funkcję zmiennika doświadczonego Słoweńca, a z czasem zająć jego miejsce w bramce. Jeśli jednak mediolańczycy chcą ściągnąć wychowanka Jagiellonii na Giuseppe Meazza, będą musieli się pospieszyć. Tomasz Włodarczyk z portalu „Meczyki.pl” informuje bowiem, że usługami Polaka żywo zainteresowany jest mistrz Hiszpanii, Atletico Madryt!

Hitowy transfer wewnątrz Serie A. Gwiazda Milanu zagra w Interze!

Drągowski następcą Oblaka?

Włodarczyk poinformował, że w środę miało dojść do spotkania pomiędzy przedstawicielami klubu, a agentem zawodnika. Gdyby Drągowski faktycznie trafił na Wanda Metropolitano, o miejsce w składzie musiałby rywalizować z jednym z najlepszych golkiperów na świecie – Janem Oblakiem. Niewykluczone jednak, że władze „Los Colchoneros” w przyszłości zdecydują się na sprzedaż Słoweńca, a wtedy „Drążek” mógłby zająć jego miejsce. Jak na razie wszystko pozostaje jednak w fazie spekulacji. Cała sprawa powinna natomiast wyjaśnić się w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Sonda
W którym klubie widziałbyś Bartłomieja Drągowskiego?

Bartłomiej Drągowski – przebieg kariery

Bartłomiej Drągowski jest wychowankiem Jagiellonii Białystok, w barwach której debiutował na poziomie seniorskiej piłki. Dobre występy w barwach białostockiego klubu sprawiły, że w 2016 roku Fiorentina zdecydowała się zapłacić 1,5 mln euro, aby sprowadzić go w swoje szeregi. Drągowski długo nie mógł się przebić, przełomowy okazał się dopiero sezon 2018/2019, który spędził na wypożyczeniu w Empoli. Znakomita postawa sprawiła, że po powrocie do Florencji wywalczył sobie miejsce między słupkami, którego już nie oddał. Drągowski ma także na koncie jeden występ w dorosłej reprezentacji Polski – w październiku ubiegłego roku rozegrał pełne 90 minut w meczu towarzyskim przeciwko Finlandii (5:1).

Najnowsze