KONIEC Interu jaki znają kibice. Klub ZMIENIA herb i nazwę!

2021-01-19 13:14 PSt
Inter Mediolan - Szachtar Donieck
Autor: Pool EPA/Associated Press/East News Inter Mediolan - Szachtar Donieck

W ostatnich tygodniach duży szum w mediach wywołała konieczność zmiany nazwy oraz herbu przez Inter Miami – klub założony i zarządzany przez legendarnego Davida Beckhama. Teraz podobny proces przechodzi jednak najpopularniejszy klub o tej nazwie na świecie, Inter Mediolan. „Nerazzurri” szykują się bowiem do gruntownych zmian, które mają nastąpić już niebawem.

Włoskie media alarmują, że włodarze Interu Mediolan mają zamiar wyznaczyć nową erę w niezwykle bogatej historii klubu. W pierwszej kolejności chodzi o zmianę nazwy oraz herbu. Mediolańczycy postanowili najprawdopodobniej podążyć śladem wytyczonym w 2017 roku przez Juventus Turyn, który jako pierwszy postanowił dostosować się do realiów panujących w obecnym futbolu poprzez tego typu zabiegi.

Lewandowski KUPI Legię?! Tajemnicze ROZMOWY z Mioduskim | Futbologia

Jak donoszą „La Repubblica” oraz „La Gazetta dello Sport”, plany dotyczące zmiany nazwy obejmują w głównej mierze działania marketingowe. Z tego powodu oryginalna nazwa klubu, „FC Internazionale Milano” zostanie zachowana. Nazwą stosowaną w celach komercyjnych będzie natomiast „Inter Milano”. Te same źródła donoszą, że nowy herb będzie oparty na literach I oraz M – co rzecz jasna ma związek z nazewnictwem klubu w Serie A.

Katastrofalna WPADKA gwiazdora Interu. Wszystko widziały kamery, jest NAGRANIE WIDEO

Włoscy dziennikarze informują, że pomysły zaproponowane przez kierownictwo klubu niespecjalnie przypadły do gustu wiernym tradycji kibicom. Włodarze Interu liczą jednak na to, że fani stosunkowo szybko przywykną do tych zmian, podobnie jak miało to miejsce w przypadku „tifosich” Juve.

GIGANTYCZNA kasa za Polaka! Chcą zapłacić za niego FORTUNĘ, ta kwota robi wrażenie

Inter Mediolan zaskakująco dobrze spisuje się w obecnych rozgrywkach włoskiej Serie A. Podopieczni Antonio Conte w 18 meczach uzbierali 40 punktów i zajmują pozycję wicelidera, ustępując jedynie rywalowi zza miedzy – AC Milan. Cieniem na dobrej grze w lidze kładzie się jednak fatalny występ „Nerazzurrich” w Lidze Mistrzów, gdzie zajęli ostatnie miejsce w swojej grupie, żegnając się z europejskimi pucharami.

Najnowsze