Koronawirus storpedował rozgrywki! Mecz Juventus - Inter ODWOŁANY!

2020-02-29 13:10
Cristiano Ronaldo, Juventus
Autor: AP Cristiano Ronaldo

Koronawirus nie daje za wygraną. W Europie coraz więcej państw informuje, że zdiagnozowano kolejnych zarażonych. Epidemia trwa już od kilku miesięcy i nie widać, aby miała się niebawem skończyć. Ma ona również przełożenie na świat sportu. We Włoszech, gdzie obecnie jest największe ognisko koronawirusa, zdecydowano się odwołać pięć ligowych spotkań, w tym mecz Juventus - Inter.

Koornawirus na świecie szaleje już od kilku miesięcy. Wszystko zaczęło się w chińskim Wuhan. Organizacje i rządy wszystkich państw starały się, aby choroba nie rozprzestrzeniła się po świecie, ale w dobie szybkich podróży było to zadanie wręcz niemożliwe. Kwestią czasu było przeniesienie się koronawirusa na inne kontynenty. Obecnie duże zagrożenie zarażeniem tym wirusem występuje także w Europie.

Największe ognisko koronawirusa na Starym Kontynencie jest we Włoszech. Zarażonych liczy się tam już w setkach. Sytuacja najpoważniej wygląda na północy Półwyspu Apenińskiego. Z tego względu już przed tygodniem kilka meczów Serie A zostało przełożonych. Teraz miały się one odbyć przy pustych trybunach. Zagrożenie jest na tyle duże, że podjęto o wiele bardziej restrykcyjną decyzję.

Pięć spotkań najbliższej kolejki nie odbędzie się w pierwotnym terminie. Mecze AC Milan - Genoa, Parma -Spal, Udinese - Fiorentina, Sassuolo  - Brescia oraz Juventus - Inter zostały przełożone. Najważniejszą informacją jest odwołanie tego ostatniego spotkania. Juventus i Inter to bowiem zespoły, które walczą o mistrzostwo Włoch. Na tę rywalizację szykowali się kibice na całym świecie, jednak bezpieczeństwo jest o wiele ważniejsze.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE