Krzysztof Piątek wróci do Włoch?! Jego transfer negocjuje sławny klub!

2020-08-07 7:40 Marcin Długosz
Krzysztof Piątek, Hertha Berlin
Autor: East News Krzysztof Piątek

Krzysztof Piątek przeprowadził się z Włoch do Niemiec po półtoraroczu spędzonym na Półwyspie Apenińskim. Jak się jednak okazuje, szybko może ponownie zamieszkać w Italii. A to przez to, że chrapkę na jego pozyskanie ma popularny klub Serie A, którego włodarze nie zapomnieli, jak dobrze polski napastnik był w stanie spisywać się w barwach Genoi oraz na początku przygody w Milanie.

Odkąd Piątek opuścił Cracovię latem 2018 roku chyba sam nie spodziewał się, że jego zagraniczna kariera przybierze tak szaleńczego tempa. A jednak - znakomita postawa w Genoi już po kilku miesiącach spędzonych we Włoszech otworzyła mu drogę do Milanu. Tam początkowo spisywał się znakomicie, ale pierwszą część sezonu 2019/2020 miał już fatalną, jak i cała drużyna "Rossonerich". Wobec tego postawił na kolejną zmianę i przeniósł się do Bundesligi - konkretnie do Herthy Berlin.

OGRABIŁ Lewandowskiego, a teraz PIEŚCI SEKSBOMBĘ?! Ten Włoch jest w czepku urodzony! ZDJĘCIA

Gdy pod koniec sezonu wydawało się, że rzeczy zaczynają wracać na swoje miejsce po trudnych początkach, teraz Polak ponownie może zdecydować się na przywdziewanie koszulki innego zespołu. Danie Longo, dziennikarz "calciomercato.com", podaje, że pierwsze kontakty z Herthą w sprawie Piątka nawiązała Fiorentina. Toskańczykom marzy się wypożyczenie napastnika z obowiązkiem wykupu w późniejszym terminie.

Na razie nie wiadomo, jak do całej sytuacji podchodzi sam zawodnik, ale z pewnością wizja powrotu do ligi, w której sprawdził się już w przeszłości, wygląda kusząco. We Florencji gracz mógłby spotkać się z innym reprezentantem Polski, Bartłomiejem Drągowskim. Sam klub natomiast ma spore aspiracje po tym jak przejął go amerykańsko-włoski miliarder Rocco Commisso - choć przygoda ta rozpoczęła się od falstartu i bardzo kiepskiego sezonu w wykonaniu Violi.

Podglądamy jak w Śląsku Wrocław trenuje Waldemar Sobota

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze