Krzysztof Piątek znów chce postawić na ZMIANY. Media nie mają wątpliwości!

2020-08-15 17:02 Marcin Długosz
Krzysztof Piątek, Hertha Berlin
Autor: East News Krzysztof Piątek

Pod koniec stycznia Krzysztof Piątek był bohaterem głośnego transferu - za niespełna 30 milionów euro przeniósł się z AC Milan do Herthy Berlin. Jego przygoda w Niemczech nie przebiega jednak idealnie i niewykluczone, że wkrótce Polak ponownie zdecyduje się na zmianę pracodawcy. Włoskie media twierdzą, że bardzo możliwy jest powrót snajpera na Półwysep Apeniński, a negocjacje w tej sprawie nawet się już rozpoczęły.

Oczekiwania związane z przenosinami Piątka na Olympiastadion były zimą bardzo duże. Snajpera osobiście bardzo mocno chciał zatrudnić bowiem ówczesny trener berlińczyków, Juergen Klinsmann. Rzeczywistość okazała się jednak dość brutalna - wkrótce po dokonaniu transakcji Niemiec pożegnał się ze stanowiskiem, a zespół mający walczyć o europejskie puchary skupił się na wywalczeniu bezpiecznego utrzymania. Indywidualnie choć Polak przed wyjazdem na wakacje zaprezentował się z ciekawej strony, to pod kątem regularnej gry w nowym sezonie nie może być niczego pewnym.

Media: Dawid Kownacki ma KORONAWIRUSA! Wprowadzono specjalne działania

To wszystko może wzmagać u byłego gracza m.in. Genoi oraz Milanu tęsknotę za Włochami, gdzie przez większość pobytu piłkarz czuł się jak ryba w wodzie. Dziennik "La Nazione" podaje nawet, że powrót Piątka na Półwysep Apeniński już wkrótce może dojść do skutku. Zainteresowania polskim zawodnikiem jest bowiem Fiorentina, która pod wodzą nowego właściciela, Rocco Commisso, mierzy wysoko, ale w poprzednich rozgrywkach nie stanęła na wysokości zadania.

"La Nazione" dodaje jednak, że celem ściągnięcia Piątka Viola musiałaby wyłożyć na stół co najmniej 25 milionów euro. Co więcej przeszkodę mogą stanowić zarobki napastnika, które w Niemczech opiewają na 4 miliony euro netto rocznie. Tak czy inaczej snajper znajduje się na celowniku Toskańczyków i kolejne tygodnie mogą przynieść różne zwroty w tej sprawie.

BAJECZNE wakacje Lewandowskiego i Piątka! Wypoczywali jak KRÓLOWIE | FUTBOLOGIA

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze