LEGENDARNY bramkarz chce grać dalej! PRZEDŁUŻY kontrakt?

2021-01-27 14:58 PSt
Gianluigi Buffon
Autor: East News Gianluigi Buffon

Gianluigi Buffon jest bez wątpienia jednym z najlepszych bramkarz w dziejach futbolu. Zawodnik ten ma na koncie tytuł mistrza świata zdobyty w 2006 roku z reprezentacją Włoch, a w Juventusie zapracował sobie na status żywej legendy. Pomimo zaawansowanego – nawet jak na golkipera – wieku, Buffon nie ma jednak zamiaru kończyć piłkarskiej kariery.

Kiedy Buffon w 2018 roku odchodził z Juventus do Paris Saint-Germain wydawało się, że będzie to jego ostatni sezon w profesjonalnej karierze. Włoski bramkarz po roku spędzonym w Paryżu ponownie postanowił jednak przywdziać barwy „Starej Damy”, w barwach której występuje aż po dziś dzień. Co więcej, niewykluczonym jest, że ten niezwykle doświadczony zawodnik wciąż nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.

Kim jest Paulo Sousa, nowy trener kadry? | Futbologia

Według informacji podanych przez włoskiego dziennikarza Nicolo Schirę, Buffon rozważa przedłużenie swojej umowy z Juventusem. Obecny kontrakt obowiązuje tylko do końca czerwca, ale bramkarz, który za kilka dni skończy 43 lata wciąż czuje się na siłach, aby rywalizować o miejsce w bramce obecnego mistrza Włoch. Ponadto jest on niezwykle istotnym elementem szatni „Starej Damy”, niejako scalającym drużynę.

Gianluigi Buffon jest postacią legendarną nie tylko Juventusu, ale i całej Serie A. 42-latek zanotował w niej bowiem aż 653 występy, podczas których zachował 298 czystych kont. Według informacji Schiry wychowankowi AC Parma marzy się tytuł zawodnika z najdłuższym stażem w historii całej ligi. Obecny sezon jest jego 24. w najwyższej klasie rozgrywkowej we Włoszech.

Cristiano Ronaldo GRZESZY raz w tygodniu. POKUSA jest zbyt wielka, jego mama wyjawiła TAJEMNICĘ

Najnowsze