Paweł Dawidowicz, powołania

i

Autor: Łukasz Grochala/Cyfrasport Paweł Dawidowicz (L), urodzony: 20.05.1995, klub: US Palermo, waga/wzrost: 80/188, występy w kadrze/gole: 1/0

Mateusz Borek zdradził przyszłość reprezentanta Polski. Dostał ofertę transferu, wiadomo gdzie zagra

2021-05-23 13:58

Mateusz Borek odniósł się do plotek transferowych związanych z postacią Pawła Dawidowicza. Reprezentant Polski zaliczył bardzo udany sezon w Hellasie Werona, gdzie stał się podstawowym piłkarzem, co zaowocowało zainteresowaniem innych przedstawicieli Serie A. Zdaniem byłego dziennikarza Polsatu i jednego z założycieli "Kanału Sportowego", Polak podjął już decyzję o swojej przyszłości. Wiemy, gdzie w następnym sezonie będzie występował były piłkarz VFL Bochum, Benfiki Lizbona i Lechii Gdańsk.

Paweł Dawidowicz rozegrał udany sezon w barwach Hellasu Werona, a klub z miasta znanego z "Romea i Julii" zajął wysokie, dziewiąte miejsce w lidze. Dawidowicz, który był podstawowym zawodnikiem klubu, spisywał się na tyle dobrze, że zaufał mu sam Paolo Sousa, a on sam dostał powołanie do drużyny narodowej na Euro 2021. Dobra postawa byłego zawodnika Bochum, Benfiki Lizbona i Bochum sprawiła, że jego usługami zaczęły interesować się inne kluby z włoskiej Serie A, a on sam mógł trafić do znanej drużyny. Według Mateusza Borka Polak podjął jednak decyzję o swojej przyszłości i na następny sezon zostanie w Weronie.

Media podają informację w sprawie transferu Milika. Polak miał podjąć decyzję, wiemy gdzie zagra w następnym sezonie

Paweł Dawidowicz mógł zmienić klub. Ma pozostać w Weronie

Drużyną, która miała pytać o Dawidowicza było Torino. Wielokrotni mistrzowie Włoch w tym sezonie mało co nie pożegnali się z włoską elitą, ale dzięki słabej postawie Benevento oddalili widmo spadku. Teraz szukają obrońców, którzy sprawią, że scenariusz z tego sezonu się nie powtórzy. W tej roli widzą właśnie Dawidowicza, który miał dostać ofertę transferową. Zdaje się jednak, że Polak bardzo dobrze czuje się w Weronie i nie zamierza jej opuszczać. O fakcie przedłużenia umowy z Hellasem poinformował Mateusz Borek.

- Włoskie media informują o możliwości transferu za 2,5 miliona euro Pawła Dawidowicza do Torino. To się nie wydarzy. Verona odrzuciła kilka miesięcy temu ofertę z Anglii za 9 milionów. Dawidowicz na dniach podpisze nową umowę z Veroną do 2025 roku. Polak dostanie dużą podwyżkę. - pisze Borek na swoim Twitterze.

Gikiewicz został zwyzywany przez fana. Dostał odpowiedź, padły ważne słowa, "lepiej późno, niż wcale"

Jan Tomaszewski MASAKRUJE Paulo Sousę. "To SKANDAL! Mam do pana jedno pytanie...

Paweł Dawidowicz zaczął cieszyć się uznaniem. Jego kariera nabiera rozpędu

Dawidowicz przed laty uważany był za jeden z największych talentów polskiej piłki, jednak nigdzie nie mógł nabrać piłkarskiej ogłady. W Benfice nie udało mu się zadebiutować, więc zaczął wycieczkę po całym kontynencie. Był piłkarzem Palermo, Bochum i spisywał się tam bez rewelacji. Dopiero gra w Hellasie sprawiła, że stał się cenionym we Włoszech obrońcą, o którego zaczynają pytać poważne kluby. W zimę mówiło się dużo o tym, że Polak może zostać wytransferowany nawet do Anglii, ale Hellas nie wyraził zgody na transfer.

Najnowsze