Zbigniew Boniek, Piotr Zieliński

i

Autor: Cyfra Sport Zbigniew Boniek i Piotr Zieliński

Niespodziewane słowa legendy

Nie uwierzycie, co Zbigniew Boniek powiedział o Piotrze Zielińskim. To wypowiedzieć mógł tylko on

2022-10-14 16:49

Bardzo długo Piotr Zieliński nie mógł w stu procentach pokazać tego, o czym od dawna o nim mówiono. Choć pomocnik miał dobre okresy i w kadrze i w klubie, obecnie ma swój najlepszy okres w karierze. Reprezentant Polski zachwyca grą zarówno w biało-czerwonych barwach, jak i na Półwyspie Apenińskim i zbiera mnóstwo pochwał. O zawodniku Napoli wypowiedział się również Zbigniew Boniek. Były prezes PZPN zrobił to w swoim niepowtarzalnym stylu.

Piotr Zieliński w ostatnich latach był częściej krytykowany niż chwalony. Wielu kibiców i ekspertów oczekiwało od pomocnika świetnych występów, gdyż od dawna mówiono o jego wielkim talencie. Ale ciągle czegoś brakowało. Zwłaszcza w kadrze, gdzie nie zawsze potrafił pokazać pełnie swoich możliwości. W trwającym sezonie sytuacja obróciła się o 180 stopni.

Boniek wprost o Zielińskim. Zdecydował się na o oryginalne porównanie

Reprezentant Polski jest liderem świetnie spisującego się Napoli. Na swoim koncie ma już cztery bramki i sześć asyst we wszystkich rozgrywkach, a przecież nie ma jeszcze nawet połowy rozgrywek. Co jednak najważniejsze z perspektywy polskiego kibica, w końcu i w kadrze zaczął grać jak z nut. Jego ostatnie występy były wręcz rewelacyjne.

Nie może więc dziwić, że Zieliński zbiera mnóstwo pochwał. Ostatnio o pomocnika reprezentacji Polski zapytany został Zbigniew Boniek. Były prezes PZPN wypowiedział się w swoim niepowtarzalnym stylu. - Widzę siebie w Zielińskim, który jest we Włoszech od wielu lat i jest bardzo dobry. Mam nadzieję, że on też może wygrać coś na arenie międzynarodowej. Strzelił sporą liczbę bramek. Już w zeszłym roku krążyły plotki, że Napoli może wygrać Scudetto - stwierdził Boniek w rozmowie z gazetą "Il Matino".

- Myślę, że latem klub podjął ważną decyzję, pozbywając się drogich piłkarzy i trochę zmienił politykę. Napoli pozyskało utalentowanych, młodych piłkarzy i być może nawet nie sądzili w klubie, że poradzą sobie tak dobrze. W świetle dotychczasowych wyników Napoli to doskonałe miejsce. Drużyna jest dobra, trzeba zobaczyć, czy potrafią utrzymać problemy itd. Przesadny optymizm może spowodować utratę koncentracji - ocenił wiceprezes UEFA.

Sonda
Czy Piotr Zieliński to najbardziej utalentowany polski piłkarz?
PKO Ekstraklasa Raport odc. 8
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze