Piotr Zieliński

i

Autor: Filippo MONTEFORTE / AFP/East news

wyraźnie to podkreślił

Piotr Zieliński skomentował sagę transferową ze swoim udziałem. Bardzo wymownie, wielu mogłoby się od niego uczyć

2023-09-21 8:40

Piotr Zieliński pozostał na kolejny sezon w SSC Napoli, choć od miesięcy mówiło się, że Polak może opuścić klub spod Wezuwiusza. Ostatecznie tak się nie stało, choć nie ma też jeszcze podpisu pod nową umową Zielińskiego, którego obecny kontrakt wygasa już latem 2024 roku. W rozmowie z DAZN po meczu Ligi Mistrzów przeciwko Bradze polski pomocnik skomentował ostatnie zamieszanie wokół siebie.

Piotr Zieliński wielokrotnie podkreślał, że dobrze czuje się w Neapolu i chciałby tam zostać i kontynuować swoją karierę. Na Polaka czekała już nowa umowa, ale z niższymi zarobkami, a zdaniem mediów, Aurelio Di Laurentiis chciał nawet w ostatniej chwili... obniżyć obecny kontrakt Polaka! Jak było naprawdę nie wiadomo, ale coś może być na rzeczy, bo przecież Zieliński wciąż nie podpisał nowej umowy, a obecna wygasa już latem 2024 roku, co oznacza, że w styczniu pomocnik może oficjalnie podpisać umowę z innym klubem i przenieść się do niego za darmo po zakończeniu sezonu. Wiele mówiło się o tym, że w niedawno zamkniętym okienku transferowym Zieliński może trafić do Arabii Saudyjskiej, gdzie przeszło się sporo piłkarskich gwiazd z Neymarem i Karimem Benzemą na czele. Teraz piłkarz Napoli skomentował zamieszanie wokół siebie.

Zieliński wymownie o transferze: Pieniądze to nie wszystko

Piotr Zieliński ponownie podkreślił, że jest szczęśliwy grając w Napoli. – Pieniądze to nie wszystko w życiu. Bardzo zależy mi na Napoli i cieszę się, że zostałem. Chce dobrze się prezentować i zdobywać trofea – powiedział w rozmowie z DAZN Piotr Zieliński.

Jak wspomnieliśmy jednak, nowa umowa z Napoli nie jest jeszcze podpisana przez Zielińskiego. A to oznacza duże zainteresowanie innych klubów, także z Włoch. Polak ma tam wyrobioną markę i niemal każdy zespół chciałby go w swoich szeregach. Zdaniem „La Gazzetty dello Sport” zainteresowany pomocnikiem reprezentacji Polski jest Juventus, wielki rywal Napoli. Wcześniej mówiło się też o rzymskim Lazio. W obu tych klubach Zieliński spotkałby znajome twarze, bowiem w Juventusie grają też Milik i Szczęsny, a Lazio prowadzi Maurizio Sarri, który w przeszłości trenował Napoli.

Zieliński po meczu z Mołdawią
Najnowsze