Piotr Zieliński

i

Autor: Cyfra Sport Piotr Zieliński

Serie A

Piotr Zieliński zmieni klub? Jasne stanowisko Napoli, klamka zapadła

2022-10-22 18:53

Piotr Zieliński jest w tym sezonie w znakomitej dyspozycji, będąc kluczowym piłkarzem liderującego tabeli włoskiej Serie A Napoli. Doskonała forma reprezentanta Polski naturalnie wywołuje zainteresowanie 28-latkiem ze strony innych klubów, tym bardziej, że jego kontrakt wygasa już latem 2024 roku. Wg najnowszych doniesień „La Gazetta dello Sport” odejście Zielińskiego jest bardzo mało prawdopodobne. Przeciwnie, klub z Neapolu w najbliższym czasie będzie chciał zaoferować mu nową umowę.

„Zielek” w Neapolu ma już status niemal ikony. Barwy „Partenopei” reprezentuje od ponad sześciu lat i przez zdecydowaną większość tego okresu był ważnym ogniwem drużyny. W obecnym sezonie 28-letni pomocnik przeżywa jednak prawdziwy renesans formy. Jest prawdziwym liderem zespołu, notując przy tym znakomite liczby – we wszystkich rozgrywkach strzelił już 4 gole, notując przy tym 6 asyst. Wobec powyższego niemal w stu procentach ucichły głosy na temat ewentualnego odejścia reprezentanta Polski do innego klubu.

Jeszcze podczas letniego okna transferowego Zielińskim bardzo mocno zainteresowany był West Ham United. Ostatecznie doświadczony pomocnik nie zdecydował się na odejście, a czas pokazał, że była to znakomita decyzja. Trzeba jednak pamiętać, że kontrakt zawodnika z klubem z Neapolu wygasa już za niespełna dwa lata, z każdym miesiącem będą zatem nasilać się spekulacje dotyczące ewentualnej zmiany klubu. Dziennikarze „La Gazetta dello Sport” uważają jednak, że włodarze Napoli w najbliższych miesiącach będą chcieli usiąść z agentami „Zielka” do rozmów na temat przedłużenia kontraktu. Włoscy żurnaliści sugerują nawet, że 28-latek ma szansę zostać w klubie spod Wezuwiusza do końca zawodowej kariery. "Zieliński może zakończyć karierę w Neapolu. Piotr będzie mógł podpisać umowę nawet w bardziej napiętym terminie, nierozerwalnie przywiązując się do niebieskiej koszulki" – czytamy.

Piotr Zieliński trafił do Napoli w sierpniu 2016 roku. Od tego czasu rozegrał dla klubu 295 meczów, strzelając w tym czasie 44 gole i notując 40 asyst. Wraz z drużyną z Neapolu triumfował w sezonie 2019/2020 w rozgrywkach o Puchar Włoch. 28-latek w ostatnich latach jest także etatowym reprezentantem Polski. Do tej pory rozegrał z orzełkiem na piersi 74 mecze. Zdobył w nich 9 bramek.

Sonda
Czy Piotr Zieliński powinien opuścić Napoli?
Lista najlepiej zarabiających polskich piłkarzy. Lewandowski nie ma sobie równych!
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze