Krzysztof Piątek

i

Autor: Cyfrasport Krzysztof Piątek

Polski napastnik z golem przeciwko Cremonese

Pistolety znowu odpalone! Krzysztof Piątek sygnalizuje zwyżkę formy przed mundialem

2022-11-05 15:57

Choć Krzysztof Piątek do Salernitany dołączył już kilka miesięcy temu, trudno uznać jego powrót do Serie A za spektakularny. Być może obecny weekend będzie jednak dla niego przełomowy. Napastnik reprezentacji Polski w spotkaniu z Cremonese zdobył swoją trzecią bramkę w tym sezonie, wysyłając Czesławowi Michniewiczowi sygnał, że jego dyspozycja przed zbliżającym się mundialem rośnie. Oby był to dobry prognostyk przed meczami przeciwko Meksykowi, Arabii Saudyjskiej oraz Argentynie!

Rozczarowujący początek

Lada dzień selekcjoner Czesław Michniewicz ogłosi listę 26 zawodników powołanych na mistrzostwa świata w Katarze. Najprawdopodobniej znajdzie się na niej Krzysztof Piątek, choć trudno nie mieć wrażenia, że jego powrót do ligi włoskiej jak na razie okazuje się sporym rozczarowaniem. Latem w kontekście transferu 27-latka mówiło się m.in. o Borussii Dortmund, ostatecznie skończyło się jednak na zdecydowanie mniejszym klubie. Urodzony w Dzierżoniowie napastnik w poszukiwaniu regularnej gry trafił bowiem do Salernitany. Jego dotychczasowy bilans z pewnością jednak nie powala – 8 występów i 2 gole nie są bowiem tym, czego oczekiwali kibice tego klubu.

Przełamanie?

Niewykluczone jednak, że 5 listopada może okazać się dla polskiego napastnika przełomową datą. Piątek w spotkaniu ligowym z Cremonese potrzebował bowiem zaledwie 2 minut i 31 sekund, aby trafić do siatki rywala. Gol ten cieszy tym bardziej, że był to gol w stylu Krzysztofa Piątka z czasów występów w Genoi. Piłkarz wypożyczony do Salernitany z Herthy Berlin pokazał bowiem prawdziwy instynkt, okazując się najsprytniejszym w polu karnym i z najbliższej odległości otwierając rezultat spotkania. Pistolety ponownie zostały więc odpalone i pozostaje mieć nadzieję, że takie same obrazki będziemy mieli okazję oglądać podczas meczów reprezentacji Polski na mundialu w Katarze!

Sonda
Czy Krzysztof Piątek powinien pojechać na mundial w Katarze?
Najnowsze